YARDE O WALCE Z BETERBIJEWEM: WYKORZYSTAM SŁABOŚCI ROSJANINA

Obowiązkowy pretendent WBO Anthony Yarde (22-2, 21 KO) czeka na walkę z mistrzem świata IBF, WBC i WBO wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem (18-0, 18 KO). Miało do niej dojść pod koniec października, jednak Rosjanin doznał kontuzji i pojedynek ma się odbyć w styczniu przyszłego roku. Jutro w Telfordzie Brytyjczyk stoczy walkę na podtrzymanie aktywności ze Stefanim Kojkowem (14-1, 12 KO).

- Skupiam się tylko na jutrzejszym rywalu. Dopiero potem będę myślał o walce z Arturem Beterbijewem. Każdy zawodnik ma swoje słabości i jeżeli zmierzę się z Rosjaninem, to je wykorzystam. Dopiero w ringu zobaczymy, jaki skutek będzie miało starcie naszych stylów - powiedział Yarde.

- Moja przegrana walka mistrzowska z Siergiejem Kowaliowem w 2019 roku nie przyszła w odpowiednim momencie. Prawie go znokautowałem, ale nie byłem wystarczająco spokojny. Teraz umiem zachować chłodną głowę i skończyć rywala na zimno. Tak właśnie będę w starciu z Beterbijewem - dodał Brytyjczyk, który w swoim ostatnim dotychczas pojedynku znokautował w grudniu zeszłego roku swojego pogromcę z 2020 roku, Lyndona Arthura.

Na zwycięzcę konfrontacji Beterbijew vs Yarde, która powinna się odbyć 28 stycznia, czeka m.in. były mistrz świata wagi super średniej Callum Smith, który w tym miesiącu oficjalnie otrzymał status pretendenta WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Flakon
Data: 18-11-2022 20:35:10 
Jarde to fizol, a Beterbiejew oprócz tego że też task samo silny, to jeszcze dysponuje mocniejszym ciosem i dużo lepszym wyszkoleniem technicznym. Wynik raczej łatwy do przewidzenia, choć Jarde oczywiście te 5% szansy punchera ma.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 19-11-2022 13:50:38 
Na Beterbiewa trzeba kogos z dobra praca nog i defensywa - Bivola (to pojedynek bez faworyta). Klockowaty Yarde jezeli pojdzie do przodu to skonczy jak Smith Jr, jezeli bedzie walczyl z defensywy to bedzie bity od poczatku do konca walki (ktory nastapi zapewne w okolicach polowy starcia), jedyne jego szanse to jakis lucky punch bo przylozyc ma czym. Watpie jednak zeby Artur nie wstał po jednym ciosie a Yarde raczej nie zasypie go kombinacja
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.