CONOR BENN USUNIĘTY Z RANKINGU WBC

Jak poinformował prezydent WBC Mauricio Sulaiman, przyłapany w październiku na dopingu Conor Benn (21-0, 14 KO) został usunięty z rankingu WBC wagi półśredniej. 

Benn co najmniej raz uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego na klomifen, znany lek na płodność dla kobiet, który jest również stosowany m.in. do podnoszenia poziomu testosteronu u mężczyzn. Bokser został przesłuchany przez Brytyjską Radę Kontroli Boksu (BBBoC) 21 października. Zrezygnował z brytyjskiej licencji bokserskiej tego samego dnia.

Planowana na 8 października walka Benna z Chrisem Eubankiem Juniorem została zakazana przez BBBoC po ww. wpadce dopingowej, choć promotor Conora - Eddie Hearn - próbował uzyskać nakaz sądowy pozwalający na obejście decyzji rady. Ostatecznie jednak plan szefa grupy Matchroom nie zakończył się sukcesem.

Dodajmy na koniec, że Mauricio Sulaiman potwierdził rozpoczęcie dochodzenia, które prowadzi WBC w sprawie Benna. Trudno powiedzieć, czy Brytyjczyk ma szansę na powrót do rankingu w najbliższym czasie, mówi się natomiast, że trwa prawna ofensywa próbującego się bronić zawodnika.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 09-11-2022 18:48:18 
Bardzo dobra wiadomość. I nie chodzi o to, że Benn koksował, tylko o to, że wziął idiotyczną walkę, która go do tego koksowania pośrednio zmusiła. Gdyby siedział w swojej kategorii, to by może koksować nie musiał albo przyjmował koks w ilościach, które łatwiej wypłukać albo zamaskować.

Mam nadzieję, że jego naśladowców też dobrze przetestują, dzięki czemu może ubędzie chętnych na idiotyczne pojedynki w nie swojej wadze. Skoro przykład Brooka był mało odstraszający, to może Benn bardziej przemówi do rozsądku.
 Autor komentarza: 1Aleksandra1
Data: 09-11-2022 19:02:32 
A co z Rudym Canello? Tez dwa razy go złapali na koksie.
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-11-2022 21:28:01 
@1Aleksandra1
Canelo przecież "wytłumaczył".
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-11-2022 00:45:08 
Canelo nie brał dopingu tylko krowa, która zjadł ładowała w siebie cleanbuterol, podobnie jak nieszczęsny dzik którego zjadł Fury - tam dzikie zwierze wbijało nandrolon. Wawrzykowi natomiast do odżywek producent (z dobrej woli zapewne) dojebał stanozolol.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-11-2022 00:47:03 
ps.
Benn mógłby "wytłumaczyć", że jego żona (lub partnerka) postawiła fiolke obok witaminy C - może by mu odpuścili, wkońcu wytłumaczył.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-11-2022 09:41:57 
Jest jeszcze wytłumaczenie "na spermę partnera" (można sobie wyszukać, polsko-ukraińska tenisisstka), w przypadku facetów argument trudniejszy, ale nadal możliwy do przeprowadzenia.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 11-11-2022 19:02:03 
Sulaiman dbający o czystość boksu, to jakaś farsa...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.