SASZA SIDORENKO: MARZY MI SIĘ WALKA I WYGRANA NAD KATIE TAYLOR

- Marzę o zwycięstwie z legendą boksu Katie Taylor, ale wcześniej muszę pokonać Dvorakovą, a myślę również o rewanżu z Janicijević. Każdy pojedynek jest dla mnie swoistą weryfikacją, dlatego tak bardzo czekam na galę - mówi Aleksandra Sidorenko (9-1-1, 1 KO) z Tymex Boxing Promotion przed pojedynkiem z Terezą Dvorakovą (4-8, 1 KO).

Trenująca we własnym klubie w Łomiankach "Sasza" Sidorenko była już mistrzynią Europy wagi lekkiej, a celem jej pozostaje tytuł mistrzyni świata. Najbliższą walkę stoczy 18 listopada w Puławach.

- Spoglądam na rankingi, z pewnością wielkim wyzwaniem byłaby walka z Angielką Terri Harper, ale jeszcze większym z Katie Taylor. Cudownie byłoby zapisać się w historii jako pierwsza pogromczyni słynnej Irlandki. Wierzę, że po odpowiednich przygotowaniach jestem w stanie to zrobić - powiedziała.

Do walki w Puławach szykuje się z nowym trenerem, pochodzącym tak jak ona z Ukrainy Andriejem Burdą.

- Moje przygotowania są zupełnie inne, ponieważ zmieniłam trenera. Andriej Burda przyjechał z miasta będącego cały czas pod odstrzałem Rosjan. Jest on bardzo ciekawą, wszechstronnie wykształconą osobą, zarówno jako szkoleniowiec sportowy, ale także psycholog i pedagog. Dysponuje ogromną wiedzą, a ja, od 22 lat trenująca boks, mogę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i o technice, i o taktyce boksu. Każdy trening sprawia mi wyjątkową przyjemność - oceniła.

Sidorenko czeka kluczowa dla jej dalszej kariery weryfikacja. Zresztą tak została pomyślana najbliższa gala Temexu i stąd też takie pojedynki weryfikacyjne jak Michała Leśniaka z Lukasem Dekysem i Tomasza Nowickiego ze Stanisławem Gibadło. To nie wszystko, gdyż boksować będą również Łukasz Maciec, Damian Jonak i Michał Soczyński. Każdy jest na innym etapie kariery i weryfikacja ma różny ciężar gatunkowy.

- Z Terezą Dworakovą chcę wyjść do ringu i przede wszystkim sprawdzić siebie. Zobaczę jak wykonuję ustalone przez trenera, jak realizuję jego taktykę. Więc ta walka budzi we mnie wielką ciekawość ze względu na to, co mi się uda przełożyć z naszej codziennej pracy na oficjalny pojedynek. Sparowałam z Laurą Grzyb, znaną kickboxerką Paulinką Saczuk i wicemistrzynią świata w boksie olimpijskim Oliwką Toborek. Wciąż poszukujemy nowych sparingpartnerów, nie tylko dziewczyn, lecz i chłopaków w mojej wadze. Na co dzień bardzo pomagają chłopaki trenują u mnie w klubie w Łomiankach, a są to Michał Horubała, Krzysiek Wąs, Franek Toeplitz, syn znanego dziennikarza Krzysztofa Teoplitza. Sparuję również z trenerem MMA, jednym z pierwszych polskich zawodników w UFC Piotrkiem Hallmanem.

Do tej pory Aleksandra Sidorenko nie może przeboleć przegranej na punkty z Jeleną Janicijević (4-1-1, 2 KO). - Po ostatnim gongu wracałam do narożnika pewna wygranej. Byłam zaskoczona niekorzystnym werdyktem, jednak traktuję to wyłącznie już jako historię. Inna sprawa, że przegrana walka paradoksalnie przynosi więcej korzyści ze względu na analizę i zmiany w przygotowaniach. Uważam, że wrócę tylko silniejsza i bardziej zmotywowana.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 04-11-2022 11:02:49 
Jakby runde urwala to bylo by dobrze:)
 Autor komentarza: Bongo
Data: 04-11-2022 11:25:07 
W marzeniach!
 Autor komentarza: DrX
Data: 04-11-2022 12:06:22 
Dziewczyna walczy z Terezą Dvorakovą z rekordem (4-8, 1 KO) i chce startować do Katie Taylor, której rekord to 22-0, 6 KO), link: https://boxrec.com/en/box-pro/778185
Dziewczyno o czym Ty mówisz?
 Autor komentarza: SWJar
Data: 04-11-2022 12:18:22 
No marzenia ma niezłe. Którąś walkę wstecz pływała chyba całą, była na skraju nokautu z jakąś nauczycielką. Co prawda Taylor nie bije "tak mocno" jak tamta, więc byłby cały dystans jak to u kobiet na ogół. Dobrze powiedziane jakby rundę urwała to by był sukces.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 04-11-2022 21:12:05 
Pojechała nieźle. Z czym do Taylor?
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 05-11-2022 07:11:35 
Haha.. dobre..Sidorenko odstaw dragi..
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 05-11-2022 13:39:19 
Wydaje mi się że ciąża Sidorenko dużo zabrała wcześniej wydawała się być najlepsza w Polsce jak walczyła jeszcze Brodnicka i Piątkowska, teraz jest jeszcze Grzyb, nie znam się na boksie kobiecym ale z obserwacji tak mi się wydaje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.