SZPILKA vs WRZOSEK 28 STYCZNIA W SZCZECINIE NA XTB KSW 78

Organizacja KSW ogłosiła przyszłoroczny hit z udziałem gwiazdy polskiego boksu. Na gali XTB KSW 78, która odbędzie się 28 stycznia w Szczecinie, zobaczymy walkę Artura Szpilki (MMA 2-0, 2 KO) z kickbokserem Arkadiuszem Wrzoskiem (MMA 1-0, 1 KO) w formule MMA.

17 września Artur Szpilka - były pretendent do mistrzostwa świata w boksie - odniósł zwycięstwo na gali High League 4, wygrywając w MMA z Denisem Załęckim.

Przypomnijmy, że Szpilka na tegorocznej gali KSW 71 znokautował w MMA Siergieja Radczenkę, a Arkadiusz Wrzosek podczas KSW 73 rozbił przed czasem Tomasza Sararę - również w MMA. Były to debiuty Szpilki i Wrzoska w tej formule.

Arkadiusz Wrzosek to zawodnik bardzo utytułowany - był m.in. amatorskim mistrzem świata w K-1, mistrzem Europy w muay thai oraz zdobył wiele medali mistrzostw Polski w ww. dyscyplinach. Jest ponadto byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej federacji Glory, w której znokautował w zeszłym roku legendarnego Badra Hariego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 31-10-2022 20:25:53 
Widzę, że KSW zdecydowała się postawić na sentyment i reaktywować znany niegdyś program "Złomowisko". Po to, by w pewnym momencie sprytnie przekształcić go w "Pogromców mitów" :P
 Autor komentarza: puncher48
Data: 31-10-2022 20:42:57 
Akurat Wrzosek to świetny kickbokser, który naprawdę dobrze prezentuje na arenie krajowej, jak i zagranicznej, a że z kickboxingu ciężko opływać w niewiadomo jakie luksusy, to i zawitał on do KSW. Samo zestawienie uważam za bardzo interesujące i pewnie płaszczyzną dominującą będzie stójka. Fajna walka, zresztą Wrzosek - Sarara już była pierwsza klasa, tak więc liczę, że tu też będą nie małe emocje, tym bardziej, że Artur stójkę ma nie byle jaką, a i jest na tyle charakterystyczny, że pod względem marketingowym znakomicie to się sprzeda.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-10-2022 21:13:44 
Oby tylko łysa pała nie odpadła od całości, jak mu Wrzosek przywali z buta. Bój to Arturka będzie ostatni.
 Autor komentarza: KarateTsunami
Data: 31-10-2022 21:49:16 
Tak szczerze, to zajebista walka. Nasz najlepszy kickbokser kontra najbardziej znany i kontrowersyjny polski pięściarz. Szpila pewnie pójdzie w parter jak z Radczenko, w przeciwnym razie będzie Wrzosek okopie mu girę i git pewnie nawet nie będzie w stanie wyjśc do drugiej rundy.

Dziwi tylko tak szybkie ich zestawienie, bo ktoś po tej walce stanie się dużo mniej atrakcyjny. Obaj, niezależnie od poziomu sportowego, to jedne z najgorętszych aktualnie nazwisk w KSW.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 01-11-2022 06:25:41 
Przecież ten Wrzosek na zasadach MMA gdzie jeszcze można kopać to zabiję Szpilkę.. ciężki Ko na Arturze..inny wynik by mnie zdziwił..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-11-2022 08:15:35 
Denis Załęcki z kontuzją nogi (sprawiającą że nie mógł się skręcać) trafiał Szpilkę jak chciał tyle że nie miał mocy obalającej. Gdyby miał to byłoby kilka knock downów.
No chyba że za przegraną dostawał znacznie więcej niż za wygraną bo w kontrakcie można wszystko zapisać.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 01-11-2022 09:15:05 
Trzeba oddać Szpilce, że nie tylko nie boi się wyzwań, ale bierze też jedne z gorszych opcji dla siebie. Kownacki, Chisora, Rozanski to były walki, które nie powinny się odbyć. I podobnie widzę walkę z Wrzosekiem, który może załatwić go jednym kopnięciem.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 01-11-2022 10:02:42 
^ To tak samo jak Sasha Grey. Też nie bała się wyzwań i brała najgorsze opcje dla siebie.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 01-11-2022 12:30:37 
Szpilka zejdzie w obalenie i wygra przez TKO. Walka będzie taka sama jak z Radczenko
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 01-11-2022 12:51:43 
Szminkę w MMA bym widział z Kołeckim, Pudzianem albo przynajmniej Janikowskim.
 Autor komentarza: januzs
Data: 01-11-2022 15:35:30 
werwoolf
Kołecki to jest duży talent ruchowy oraz siła tytana ,poza tym konsekwencja taktyczna,- absolutnie poza zasięgiem Szpilki!!! Pudzian mniejsza eksplozywność od olimpijczyka lecz różnica w sile ,także zrobiła by swoje , Janikowski ze względu na gabaryty i słabszą stójkę najsłabszy z tej trójki lecz w parterze to on by zgwałcił gita. Artur musi trenować parter do walki z Wrzoskiem ,w stójce z kickbokserem tej klasy nie ma szans. Ogólnie to ciężko go zestawiać z kimkolwiek sensownym.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 01-11-2022 16:47:03 
Kołecki? Pudzianowski? Rzucaliby Arturem jak szmaciana lalka, oczywiscie Szpilka mialby szanse boksera tj. gdyby udalo mu sie ulokować w pierwszych sekundach jakis cios zanim by zostal obalony i ubity jak kotlet. Mysle, ze juz Wrzosek wyjasni Artura jakims kolanem na leb. Szpilka powinien walczyc we freakach wlasnie z jakimis Załeckimi czy innymi koksami z osiedla, z prawdziwym rywalem (sportowcem) w formule innej niz boks nie wróże mu sukcesów (w sumie w boksie rowniez), jest zbyt nieuważny (moze wynika to z arogancji, a moze po prostu braku umiejetnosci koncentracji) dodajac do tego, że nie trzyma ciosu to po prostu nie ma prawa sie udac z kims kto prezentuje jakis tam poziom i nie jest rozbity.
 Autor komentarza: Scross
Data: 01-11-2022 18:33:53 
Loczę na zwycięstwo Wrzoska :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.