Archiwum wiadomości z dnia: 2022-10-30

 BEST I FACED: DONOVAN RUDDOCK

Aż trudno uwierzyć, iż Donovan Ruddock (40-6-1, 30 KO), który był na przełomie lat 80 i 90. jednym z najlepszych pięściarzy boksujących w kategorii ciężkiej, nigdy nie doczekał się prawdziwej mistrzowskiej szansy. Urodzony na Jamajce Kanadyjczyk ma na swoim rozkładzie czterech mistrzów świata, był również ostatnim rywalem Mike'a Tysona przed jego odsiadką.

MASTERNAK: RYWAL BYŁ TWARDY, TERAZ WALKA O MISTRZOSTWO!

- Dobraliśmy z Piotrem Wilczewskim dobrą taktykę. Lewa ręka i żelazna kondycja były kluczem do sukcesu. Whateley okazał się dobrym, twardym chłopakiem z ciężką ręką. Do końca musiałem być uważny - powiedział kilkanaście minut po wygranej walce Mateusz Masternak (47-5, 31 KO). Wrocławianin zdominował Jasona Whateleya (10-1, 9 KO), pewnie zwyciężył i zapewnił sobie przyszłoroczną walkę o mistrzostwo świata.TRENER WILCZEWSKI: WRAZ Z MATEUSZEM ODROBILIŚMY LEKCJĘ

- Dobrze przeczytaliśmy Whateleya. Zrealizowaliśmy taktykę i cały nakreślony wcześniej plan. Mateusz pokazał mądry boks, jestem więc zadowolony - mówił już w szatni Piotr Wilczewski, były zawodowy mistrz Europy, dziś trener Mateusza Masternaka (47-5, 31 KO). A Mateusz pewnie pokonując Jasona Whateleya (10-1, 9 KO) nabył status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF.
MASTERNAK vs WHATELEY: NA GORĄCO PIOTR JAGIEŁŁO

To był popis jednego aktora - Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) zdominował Jasona Whateleya (10-1, 9 KO) i nabył prawa obowiązkowego pretendenta do pasa IBF wagi junior ciężkiej. Po wszystkim porozmawialiśmy z Piotrem Jagiełło, naszym byłym redaktorem, który komentował ten pojedynek w telewizji.