CONOR BENN: OSZUŚCI DOPINGOWI POWINNI MIEĆ DOŻYWOTNI ZAKAZ BOKSOWANIA

W tym tygodniu Brytyjska Rada Kontroli Boksu (BBBoC) ogłosiła, że przyłapany niedawno na dopingu Conor Benn (21-0, 14 KO) zrezygnował ze swojej licencji bokserskiej - wydawanej przez BBBoC. Tym samym zarzuty Rady dotyczące wykroczenia Benna zostały podtrzymane. Tymczasem Brytyjczyk wciąż twierdzi, że jest niewinny.

- To, że jestem niewinny sprawia, że niezwykle ciężko mi się przez to wszystko przechodzi. Moja niewinność będzie udowodniona, tak musi być. Nigdy nie brałem środków dopingujących, nie akceptuję tego zarówno ja, jak i moi ludzie (...) - powiedział Benn.

- Dlaczego przyjmowałbym taką substancję przed największą walką mojego życia? Ta substancja zostaje w organizmie na wiele miesięcy. Dlaczego więc miałbym się nią szprycować? Czy wyglądam na idiotę? (...) Oszuści dopingowi powinni być karani dożywotnim zakazem boksowania (...) Nigdy więcej nie będę boksował na licencji brytyjskiej komisji. Sam się jej zrzekłem. Sposób, w jaki komisja mnie potraktowała... Nigdy wcześniej nie zostałem tak zraniony - dodał Brytyjczyk, który wydał już podobno ponad 100 tysięcy funtów na prawników, którzy mają udowodnić jego niewinność.

Przypomnijmy, że Benn co najmniej raz uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego na klomifen, znany lek na płodność dla kobiet, który jest również stosowany m.in. do podnoszenia poziomu testosteronu u mężczyzn. Bokser został przesłuchany przez Radę 21 października. Zrezygnował z licencji tego samego dnia.

Planowana na 8 października walka Benna z Chrisem Eubankiem Juniorem została zakazana przez BBBoC po ww. wpadce dopingowej, choć promotor Conora - Eddie Hearn - próbował uzyskać nakaz sądowy pozwalający na obejście decyzji rady. Ostatecznie jednak plan szefa grupy Matchroom nie zakończył się sukcesem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-10-2022 18:20:08 
Benn powinien brać przykład z legendy, bo to autorytet, którego czas zweryfikował i trudno podważyć jego dokonania na polu suplementacji.

https://www.youtube.com/watch?v=gPTYbZvURl4
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 28-10-2022 18:52:23 
CJ Ross albo ciocia Byrd: nieuczciwi albo niekomopetentni sedziowie powinni byc momentalnie wyrzucani na zbity pysk i mamy komplet;D albo Canelia
 Autor komentarza: Polakos
Data: 28-10-2022 18:59:50 
Tu się zgodzę z Bennem i jego też się to tyczy - likwidować oszustów.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 28-10-2022 19:48:02 
Panie benn musiałbyś już zakonczyć karierę, co Ty gadasz ;)
 Autor komentarza: Boks4ever
Data: 29-10-2022 01:14:33 
Fajny gość z tego Benna. Taki niezbyt bystry.

@Polakos

Całe szczęście Canelo nam wszystko wyjaśnił. Swoją drogą- ciekaw jestem ile tych krów dziennie zjadał, że miał takie stężenie clenu...
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 29-10-2022 08:19:25 
Jebany hipokryta..
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 29-10-2022 09:47:08 
Benn wydał 100 k, moim zdaniem sprawę wyjaśnił..
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 29-10-2022 10:22:44 
"Dlaczego przyjmowałbym taką substancję przed największą walką mojego życia?". Żeby się odblokować i w trakcie "walki życia" nie być jak ścierka? Edek powinien powiedzieć młodemu, żeby się przymknął. Im więcej narobi wrzasku, tym trudniej będzie mu wrócić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.