WBC: KEITH THURMAN PRETENDENTEM DLA ERROLA SPENCE'A

Wobec fiaska rozmów o pełnej unifikacji wagi półśredniej, nad Errolem Spence'em Jr (28-0, 22 KO) zawisły obowiązkowe obrony. Swojego kandydata do mistrzowskiego tytułu wyznaczyła federacja WBC.

Już wcześniej Jaron Ennis (29-0, 27 KO) wystąpił do władz organizacji IBF, by ta zmusiła championa do obowiązkowej obrony. A dziś w nocy World Boxing Council ogłosiła swojego challengera. To dawny król wagi półśredniej - Keith Thurman (30-1, 22 KO).

Sytuacja się komplikuje, bo władze WBC zapowiedziały, że pierwszą obowiązkową obroną musi być właśnie ich challenger. Jeśli Spence zdecyduje się na Ennisa przed Thurmanem, WBC zabierze mu tytuł.

- Teraz pora na obowiązkową obronę z ramienia WBC - zapowiedział Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 28-10-2022 11:08:24 
Dla mnie osobiście w tej chwili Ennis to trudniejszy rywal niż Thurman, więc nie zdziwię się jak Spence go sobie wezdmie, tym bardziej że to duże nazwisko w welter warte dopisania do rekordu.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 28-10-2022 13:48:16 
Thurman zużyty jak go Pacquiao załatwił. Dla Errola łątwa walka.
 Autor komentarza: HNS
Data: 28-10-2022 14:06:37 
Keith otrzymuje szanse na title shot'a po starych znajomościach w WBC i za dawne zasługi, nie za aktualną formę i osiągnięcia. Ogólnie sytuacja w WW podobna do tej w HW - mistrzowie nie walczą między sobą, dobierają stare, dobrze znane i bezpieczne nazwiska, unikając młodych gniewnych. Natomiast kariera Spence'a oparta jest na rozpoznawalnych zawodnikach ale już schyłkowych:
K.Brook (past prime / rozbity przez Gołowkina)
M.Garcia (emerytura)
S.Porter (emerytura)
D.Garcia (waga wyżej)
Y.Ugas (past prime)
Nie chce mówić, że prowadzony jest bezpiecznie, raczej mądrze marketingowo. Wychodzi na to, że obaj - Spence i Crawford chcą przeczekać samych siebie oraz głównych pretendentów: Ennis'a i V.Ortiz'a
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-10-2022 17:32:44 
Kiedyś naprawdę gorący prospekt ze sporymi oczekiwaniami wiązanymi z jego osobą, aż w końcu weteran Pacquaio utarł mu nosa powstrzymując jego nie małe aspiracje. Niby niezła walka, ale każdy wiadomo na co czeka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.