CONOR BENN ZREZYGNOWAŁ Z BRYTYJSKIEJ LICENCJI BOKSERSKIEJ

Brytyjska Rada Kontroli Boksu (BBBoC) ogłosiła, że przyłapany niedawno na dopingu Conor Benn (21-0, 14 KO) zrezygnował ze swojej licencji bokserskiej - wydawanej przez BBBoC. Tym samym zarzuty Rady dotyczące wykroczenia Benna zostały podtrzymane.

Benn co najmniej raz uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego na klomifen, znany lek na płodność dla kobiet, który jest również stosowany m.in. do podnoszenia poziomu testosteronu u mężczyzn. Bokser został przesłuchany przez Radę 21 października. Zrezygnował z licencji tego samego dnia.

Planowana na 8 października walka Benna z Chrisem Eubankiem Juniorem została zakazana przez BBBoC po ww. wpadce dopingowej, choć promotor Conora - Eddie Hearn - próbował uzyskać nakaz sądowy pozwalający na obejście decyzji rady. Ostatecznie jednak plan szefa grupy Matchroom nie zakończył się sukcesem.

- Poziom zakazanej substancji w tej próbce, na podstawie której zakazano walki, w zestawieniu z wynikami pozostałych testów sugeruje, że mieliśmy do czynienia z pewnego rodzaju zanieczyszczeniem, skażeniem tego testu (...) - powiedział dziś Hearn, wciąż stający w obronie swojego podopiecznego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.