MISTRZOSTWA EUROPY: 7 NASZYCH PAŃ W ĆWIERĆFINAŁACH

Aż siedem z dziewięciu startujących reprezentantek Polski powalczy o medale w Mistrzostwach Europy, które odbywają się w czarnogórskiej Budvie.

W wieczornej serii poniedziałkowych walk 1/8 finału awans wywalczyła Natalia Rok (-50kg). Polska zawodniczka była zdecydowanie lepsza i wygrała z Francuzką Rim Bennama 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 30-27).

W środę Natalia będzie rywalizować o medal z broniącą tytułu Turczynką Buse Naz Cakiroglu. W 2019 roku wygrała ona też Igrzyska Europejskie, zaś w Mistrzostwach Świata wywalczyła srebro.

W dniach 18-19 października przed szansą zdobycia medali ME staną również Wiktoria Rogalińska (-54kg), Sandra Kruk (-57kg), Aneta Rygielska (-66kg), Daria Parada (-70kg), Elżbieta Wójcik (-75kg) i Martyna Jancelewicz (-81kg).