PLANT ZNOKAUTOWAŁ DIRRELLA W ELIMINATORZE WBC

Walka była długimi fragmentami nudna, za to zakończenie to mocny kandydat do miana nokautu roku 2022. Tym, który stał, okazał się Caleb Plant (22-1, 13 KO). Na deskach leżał Anthony Dirrell (34-3-2, 25 KO).

Obaj byli w przeszłości mistrzami świata kategorii super średniej. Federacja WBC uznała ich pojedynek za eliminator do swojego tytułu w tym samym limicie. Plant wracał po porażce z Canelo i teoretycznie zapewnił sobie z nim rewanż. Teoretycznie, bo sławny Saul Alvarez (58-2-2, 39 KO) z pewnością wybierze inną drogę i być może Plant spotka się w starciu o wakujący tytuł z Davidem Benavidezem.

Panowie nie dobrali się stylami. Było dużo bokserskich szachów, klinczów, a czystych ciosów jak na lekarstwo. Kibice kilka raczy dali głośno wyraz swojego niezadowolenia i znudzenia. Aż w końcu przyszła runda dziewiąta... Plant uderzył lewym hakiem na korpus, obniżył pozycję i poprawił w kombinacji lewym sierpowym na górę. Trafił idealnie na szczękę i ciężko znokautował Dirrella.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 16-10-2022 07:28:46 
Spokojnie, jedna walka powrotna i Dirrel znów będzie nr.1 WBC xD

Walka istotnie była nudna, więcej się wywracali i gadali ze sobą niż zadawali czystych ciosów, ale nokaut Planta świetny. Korespondencyjnie Roślinka wygrał z Benavidezem pokonując szybciej Dirrella.
Pytanie czy dobra obrona Planta poradzi sobie z ofensywą Benavideza.
 Autor komentarza: Scross
Data: 16-10-2022 08:43:05 
Plant jeszcze ueden pojedynek, potem z Benavidezem, a potem z rudą divą.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-10-2022 11:02:29 
Plant niczym Wilder, w tej walce to snajper i to był bez wątpienia weekend strzelców wyborowych.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 16-10-2022 11:50:29 
Walka nudna dla tych którzy czekają zawsze na sloughfest, łomot, latające cepy i obrony szczęką, jeśli ktoś lubi szybkość trochę szachów bokserskich, kto kogo przechytrzy, technikę w obronie i pomysł walka mogła się podobać
 Autor komentarza: Bonifacy
Data: 16-10-2022 14:18:56 
Może nie nudna, ale nie było fajerwerków aż do końca. Plant niemal przez całą walkę ograniczał się do pojedynczych ciosów z doskoku, a rywal rzadko zdążał z kontrą. Dirrell w połowie walki był już mocno zniechęcony. Nokaut wynagrodził niezbyt pasjonujący pojedynek.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 17-10-2022 02:53:24 
Ciezko porownac walke Planta z Dirrell do tej ktora stoczyl David B, Dirrell jestcstarszybi to jego bez sercavbrat byl dobry on zas jest jedynie rzemieslnikiem. Do walki Planta z Benavidezem powinno dojsc jak najszybciej gdy obaj sa u szczutu rozwoju. Moim zdaniem prawdziwym dominatorem tej wagi jest Benavidez i to on zostalby zwyciezca potyczki z Plantem ibtgo przez thonlub ko ale to noks i moze byc roznie. Dirrell obecnie walczy tylko dla kasy, bez ambicji i jest jedynie nazwiskiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.