BBBoC CHCE ZABLOKOWAĆ WALKĘ, HEARN CHCE JĄ UTRZYMAĆ

British Boxing Board of Control wydało oświadczenie. Wszystko oczywiście w związku z dopingową wpadką Conora Benna (21-0, 14 KO). Brytyjska Rada Kontroli Boksu zamierza zablokować jego walkę z Chrisem Eubankiem Jr (32-2, 23 KO).

"Wieczorem 4 października zarząd Brytyjskiej Rady Kontroli Boksu postanowił, że zawody pomiędzy Chrisem Eubankiem Jr i Conorem Bennem, zaplanowane na 8 października, zostały przez nas zabronione, ponieważ ta walka nie jest w interesie boksu. Zostało to zakomunikowane zaangażowanym zawodnikom oraz promotorom rankiem 5 października" – czytamy w oświadczeniu BBBoC, które opublikowano w mediach dziś o godzinie 14.

Kilka godzin wcześniej grupy Matchroom Boxing (Benn) oraz Wasserman Boxing (Eubank Jr) wydały swoje oświadczenie, stwierdzając w nim, że walka odbędzie się zgodnie z planem. - "Próbka B nie została jeszcze przetestowana, co oznacza, że nie potwierdzono naruszenia przepisów. Pan Benn nie został oskarżony o żadne naruszenie przepisów, nie został zawieszony i nadal może walczyć."

- Obaj zawodnicy byli testowani przez organizację UKAD, która jest powiązana z BBBoC. Wszystkie te testy dały wynik negatywny. Wynik pozytywny dało badanie VADA, lecz oficjalnie Conor Benn nie jest zawieszonym zawodnikiem. Oba obozy są świadome sytuacji i gotowe do stoczenia walki, ale rozmowy muszą być prowadzone z prawnikami, zespołami zawodników i oczywiście BBBoC - mówi teraz Eddie Hearn, który wciąż liczy, że sobotnia gala i walka wieczoru dojdą do skutku zgodnie z planem.

Wcześniej szef grupy Matchroom przyznał, że według szacunków jego zespołu sprzedaż PPV mogła przekroczyć nawet milion przyłączy w Wielkiej Brytanii. Wszystko dzięki ich ojcom, bo Chris Eubank i Nigel Benn - wielcy mistrzowie wag średniej i super średniej, stoczyli w pierwszej połowie lat 90. minionego wieku dwie niezapomniane wojny. Ich synowie mieli (mają?) skrzyżować rękawice w umownym limicie 71,2 kilograma.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 05-10-2022 17:45:20 
Wiadomo, że Hearn będzie chciał to utrzymać bo na tej walce można rozbić bank, ale to znowu dojdzie do sytuacji absurdalnej w której będzie promowanie koksowania. Odpukać - coś by się stało, kto za to odpowie?
 Autor komentarza: VVD
Data: 05-10-2022 20:43:56 
"Piniądze" rządzą boksem zawodowym, jak by się nad tym głębiej zastanowić to można dojść do wniosku, że boks zawodowy to nie sport, to przedstawienie.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 05-10-2022 20:44:44 
Często tak jest, niestety.
 Autor komentarza: Scross
Data: 06-10-2022 01:17:25 
Chcą ominąć wynik Vada xD to niech zatrudnią rusada
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.