KLICZKO SKŁADA NIEMCOM ŻYCZENIA Z MOCNYM PODTEKSTEM

Z okazji 32. rocznicy zjednoczenia Niemiec były mistrz świata wagi ciężkiej, Ukrainiec Władimir Kliczko - mocno związany z Niemcami sportowo i prywatnie - wysłał dziś narodowu niemieckiemu wiadomość, która nawiązuje do trwającej wojny, toczonej przez Ukraińców na swojej ziemi z rosyjskim agresorem.

- Wysyłam braterskie myśli wszystkim Niemcom, którzy świętują dziś swoją jedność i doceniają wspaniały smak wolności - stwierdził Kliczko i opublikował kilka godzin później kolejne przesłanie.

- Ratując Ukrainę świat uratuje siebie przed utonięciem w morzu rosyjskiej tyranii - dodał legendarny czempion.

Przypomnijmy, że polityczne i gospodarcze związki Niemiec z Rosją - mimo stopniowej zmiany kursu części niemieckich polityków - wciąż budzą uzasadnione kontrowersje, a niemiecka pomoc dla Ukrainy jest często oceniana jako dalece niewystarczająca. 

- W dłuższej perspektywie należy pracować nad paneuropejską architekturą bezpieczeństwa, uwzględniającą również Rosję - powiedziała w zeszłym tygodniu była kanclerz Niemiec Angela Merkel, za co została od razu skrytykowana m.in. przez ambasadę ukraińską w Niemczech.

Kwestia relacji niemiecko-rosyjskich wybrzmiewa dziś szczególnie głośno, zjednoczenie Niemiec było przecież mocno związane z polityką Rosji, a narastający kryzys energetyczny można uznać za konsekwencję m.in. forsowanej przez Niemcy polityki ścisłej współpracy z reżimem Putina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2022 19:54:30 
"Ratując Ukrainę świat uratuje siebie przed utonięciem w morzu rosyjskiej tyranii" i utoruje realizacje planu w postaci Nowego Porządku Świata, bo Amerykanie od zarania dziejów nie walczą o niepodległość, ale o ekonomie, a nowy system, w ich wykonaniu to pieniądz cyfrowy plus inne feudalne bonusy, a to oznacza powrót do niewolnictwa, tym bardziej, że Ukraina to ich kolporter i jeden z elementów kordonu bezpieczeństwa. Polska też w nim jest i to jako filar, o czym raczył wspomnieć sam George Friedman w 2015.

https://www.bitchute.com/video/0ImQg2XfODfV/
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2022 19:59:48 
George ale niestety nie Foreman.

https://youtu.be/6UcXiUYLgbo?t=165
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 03-10-2022 20:06:17 
"Kwestia relacji niemiecko-rosyjskich wybrzmiewa dziś szczególnie głośno, zjednoczenie Niemiec było przecież mocno związane z polityką Rosji, a narastający kryzys energetyczny można uznać za konsekwencję m.in. forsowanej przez Niemcy polityki ścisłej współpracy z reżimem Putina" kto napisał ten komentarz? Redakcja? :)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 03-10-2022 20:18:42 
@poszukiwacz
a co w nim jest niezrozumialego albo kontrowersyjnego? chyba tylko nazwanie Rosji reżimem Putina ;p (chociaż nie jest to zbyt kontrowersyjne). Zjednoczenie niemiec mialo cos wspolnego z Rosja - bo ta stracila bezposredni wplyw nad niemcami wschodnimi (sprzedajac je, podobnie jak inne kraje) zachodniemu żydostwu jako gwarant, że inne (jak Ukraina) beda na wieki pod ich kuratela.
Zwiazek niemiecko-rosyjski jest widoczny od przynajmniej 250 lat i nie powinno to nikogo dziwic, po prostu szachuja miedzy soba swoimi strefami wplywu. Scisla wspólpraca zwlaszcza na płaszczyźnie energytecznej wrecz wali po oczach - NS1 i NS2, wprowadzanie przez niemcow "zielonej" polityki wszedzie tylko nie u siebie (tym samym uzalezniajac takie kraje jak chociazby Polska do importu wegla czy wlasnie gazu - docelowo rosyjskiego za posrednictwem [a co za tym idzie marza] od niemiec)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2022 20:32:40 
Europa federalna z przywództwem niemieckim, co zresztą finalnie było na celu planu Marshalla i w tej chwili posuwa się w tym kierunku, tylko nie chcą być całkowicie zależni energetycznie od kowbojów i bliżej im do kooperacji w tym względzie z Rosjanami, którzy widzieliby się w systemie europejskim jako dostawca energii i jej resort siłowy, a oznaczałoby to wyrugowanie stąd Wuja Sama i utratę światowego numero uno. W pewien sposób daje też odpowiedź odnośnie ostatniego incydentu z Nord Streamem.
 Autor komentarza: Siemano
Data: 03-10-2022 20:35:07 
Dobrze godosz puncher48
 Autor komentarza: marcinm
Data: 03-10-2022 21:03:07 
@puncher48
a "nasi" politikierzy twierdza, ze to zly wariat putin wyjebl NS zeby zamrozic europe :D
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 03-10-2022 22:23:51 
marcinm
"a co w nim jest niezrozumialego albo kontrowersyjnego?" a co ja takiego zawarłem w swoim pytaniu, że znalazłeś w nim niezrozumienie lub doszukiwanie się kontrowersji?
Pytanie postawiłem, bo jeśli zacytowany przeze mnie test autorstwa redakcji, to jest to już zabawa w publicystykę polityczną a nie bokserską. Samo umieszczenie tego tekstu jako komentarz do słów Kliczki wydaje się zbędne :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2022 22:41:25 
Nasi dygnitarze są pod urokiem Wielkiego Brata i wykonują instrukcje, które otrzymują, a że Brat byłby wniebowzięty jakbyśmy własną krwią podłączyli się pod ten konflikt w celu uwiązania Rosji, której pole manewru nie pozwoliłoby na wsparcie Chin, w razie chęci przejęcia przez nie Tajwanu, to ich pełne moce i skupienie przekierowane zostałaby na Pacyfik, a my jak zwykle zubożylibyśmy nasz materiał ludzki w imię obrony ich pozycji na światowej arenie. Na wojnie zyskują ci co dystrybuują broń i inne niezbędne dobra, a nie ci, co wystawiają się na odstrzał.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-10-2022 09:47:39 
Myślicie że Merkel sama zaprosiła 1mln ludzi z krajów arabskich do Niemiec rozpoczynając małą wiosnę ludów?
Musiała jeszcze za mordę wziąć niemców i wprowadzić karę 1500 Euro za „mowę nienawiści”.
 Autor komentarza: Musi
Data: 04-10-2022 11:52:39 
Na tej wojnie zginello juz ok 100 tys. Slovian .a komu na tyn zalezy?Zeby ,Niemcy dostarczyli wiecej broni na Ukraine to zginello by ich jeszcze wiecej.coraz ,wiecej panstw zachodniej Europy sie sprzeciwia ,kontynuacji tej wojny.Ukraina powinna oddac te Republiki (Rosyjskie od tysiecy lat) tak samo Polsce,Wegrom i Rumuni.Stolica Banderowcow w Kijowie jako jedne Wojewodztwo(panstwo).Wszystki prawa w zach.Ukrainie nadawali Polscy Krolowie.Sztuczny twor jako Ukraina powstal w 1991 r. przez niedopatrzenie i pomylke Rosji.teraz sa tego konsekwencje.A Chazarzy zacieraja rece!!!
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-10-2022 12:52:39 
Musi
Jak już z ciebie taki polski patriota, to na razie jedyny teraz i tutaj sposób abyś ten swój patriotyzm autentycznie zademonstrował to dbałość o język polski - pisownia. Nie pisze się "jedne Województwo"
A co do logiki i podstawowej wiedzy - co to oznacza: "(Rosyjskie od tysiecy lat)"? Przede wszystkim "Rosyjskie" z małej a nie wielkiej litery. Rosja ma tysiące lat?! :) Nie "Chazarzy" tylko Chazarowie jak już.
"zginello juz ok 100 tys. Slovian .a komu na tyn zalezy?" - śmierdzisz z daleka ruską onucą - oni też uwielbiają panslawizm.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.