SBN 17: POLSCY PIĘŚCIARZE POZNALI RYWALI

Redakcja, Informacja prasowa

2022-09-27

Siedem walk w boksie olimpijskim z udziałem polskich i rumuńskich pięściarzy obędzie się podczas Suzuki Boxing Night 17. Gala Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland już w piątek w Łomży. Zaplanowano także dwa pojedynki zawodowe. Transmisja w TVP Sport.

- W awizowanym składzie rywali są mistrz Rumunii Emuanuel Mican oraz wicemistrzowie Robert Pater Adalbert i Florin Serban - mówi Wojciech Bartnik, trener polskiej reprezentacji.

Mateusz Bereźnicki (-92kg) spotka się z Emuanelem Micanem, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Jakub Słomiński z Robertem Paterem Adalbertem i Bartosz Gołębiewski z Florinem Serbanem.

W innych pojedynkach zmierzą się: (-57kg) Paweł Brach vs Eusebiu Tarzoman, (-60kg) Ilia Bader vs Andrei Gavae, (-63,5kg) Oliwier Zamojski lub Beniamian Zarzeczny vs Roman Samuel, (-71kg) Damian Durkacz vs Sebastian Nitu.

W pojedynkach na zasadach boksu zawodowego, debiutujący Tomasz Niedźwiecki, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Erywaniu w wadze 86 kilogramów, spotka się z Krzysztofem Stawiarskim (2-3, 2 KO), zaś Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) z Michałem Bołozem (3-4-2, 3 KO).