MAKABU BRONI PASA WBC W STARCIU Z ROZICKIM

Ilunga Makabu (29-2, 25 KO) przez ponad trzydzieści miesięcy tylko dwa razy bronił tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. Pora na trzecią obronę.

Pięściarz z Kongo miał pierwotnie zaboksować 30 września z Ryadem Merhym, lecz ten poszedł z kilogramami w górę i walkę odwołano. Champion World Boxing Council w limicie 90,7 kilograma nie musiał jednak długo czekać na nowy termin oraz rywala.

Makabu znów wystąpi przed swoimi kibicami w Kinszasie. Tam sięgnął po tytuł, wygrywając po trudnej i równej walce z Michałem Cieślakiem. Tym razem w rolę pretendenta wcieli się Ryan Rozicki (15-1, 14 KO). Pojedynek odbędzie się 21 października.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 11-09-2022 22:17:48 
Makabu zbyt doświadczony, wygra na pkt.
 Autor komentarza: Flakon
Data: 11-09-2022 22:40:38 
Skąd ten rzemieślnik Roznicki dostaje takie szanse, najpierw walka o mistrzostwo gównianej federacji BRIDŻER z Rivasem

Potem dyskusyjna wygrana z nonejmem Peraltą ponoc vacat [tak naprawdę przegrał te walke ale ponoc kazali powtórzyć.
Peralta niby wysoko ale nie ma kompletnie nic na rozkładzie.

Teraz po dyskusyjnej wygranie [vacat z nonejmem] znowu walka o prestiżowy pas WBS z najsłabszym obecnie mistrzem CW Makumbą

Rozicki przeciez ma na rozkładzie samych kelnerów
 Autor komentarza: Marduk
Data: 12-09-2022 01:33:51 
Z Cieślakiem na klepisku wygrał, bo wszystko było przeciwko Cieślakowi. Mchunu został zwałowany. Z Durodolą wygrał. Słaby z niego mistrz, są gorsi, ale Makabu oceniam tak sobie.
 Autor komentarza: Scross
Data: 12-09-2022 04:09:32 
Makabu gdyby nie jego lewa walka w Kinszasie, by pasa nie miał.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 12-09-2022 09:07:00 
@Flakon
Żadna sensacja. Rozicki dał niezłą walkę z wysoko notowanym Rivasem, przez co został zauważony i poszedł w górę również w rankingach. Później miał dwie gorsze, ale zwycięskie walki, dzięki czemu jego akcje wzrosły jeszcze bardziej. Szczególnie w federacjach handlujących pasami, które dostrzegły jego potencjał "nieszczególnie niebezpiecznego przeciwnika do walk na przetarcie albo podtrzymanie aktywności". Zauważył to też Don King, u którego Makabu robi za ostatnią strzałę w kołczanie. Więcej mistrzów ani sensownych prospektów nie ma i nie będzie miał.

King ciągle po cichu liczy, że sprzeda pas wagi cruiser Canelo, robiąc w ten sposób ostatni strzał życia. Ale w tym celu potrzebuje ten pas utrzymać. W ten sposób zrodził się pomysł na walkę z Rozickim. Kanadyjczyk Makabu nie skrzywdzi a pupilek Kinga będzie miał odbębnioną walkę i na jakiś czas spokój. I po walce Alvareza z GGG wróci się do tematu walki o tytuł w cruiser. Proste :)
 Autor komentarza: slovik
Data: 13-09-2022 00:47:04 
Rozicki z formy z Rivasa ma szansę ograć Makabu z formy z Cieślaka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.