JESZCZE NIE TERAZ, ALE SOKOŁOWSKI PRZYMIERZANY DO CLARKE'A

Redakcja, No Smoke Boxing

2022-09-08

Kamil Sokołowski (11-26-3, 4) lekiem na całe zło? Jeden z najbardziej cenionych journeymanów wagi ciężkiej dostał kolejną ciekawą propozycję.

Częstochowianin dopiero co zremisował ze swoim krajanem Marcinem Siwym. Ale "Sokół" jeszcze bardziej niż w Polsce ceniony jest w Wielkiej Brytanii, gdzie od lat testuje obiecujących zawodników królewskiej kategorii.

Frazer Clarke (3-0, 3 KO) - brązowy medalista olimpijski z Tokio w wadze super ciężkiej, to jedna z twarzy grupy BOXXER, która zastąpiła Eddiego Hearna i jego zawodników w telewizji Sky Sports. Ale telewizja płaci i wymaga, a trzej pierwsi rywale Clarke'a byli - według włodarzy Sky, po prostu za słabi. Poprzeczka ma wyraźnie wzrosnąć, więc zwrócono się do Kamila.

Potężnie zbudowany i mocno bijący Anglik ma zaplanowany kolejny występ na 29 października. I właśnie wtedy mógł skrzyżować rękawice z Sokołowskim. Niestety ten nabawił się kontuzji w starciu z Siwym i nie będzie w stanie przygotować się na ten termin. Szkoda, choć zapewne temat potyczki Clarke vs Sokołowski wróci w najbliższych tygodniach/miesiącach...