OD JUTRA POCZĄTEK ZGRUPOWANIA POLSKICH I NIEMIECKICH KADETÓW

Redakcja, Informacja prasowa

2022-09-05

Jutro rozpocznie się wspólne zgrupowanie reprezentantów Polski i Niemiec w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Obie reprezentacje przygotowują się do Mistrzostw Europy U-16 w Montesilvano.

- W obozie w Wałczu weźmie udział ponad 20 zawodników z Niemiec i Polski. Zaplanowaliśmy kilka sesji treningowych, a w sobotę zmierzymy się z drużyną rywali w meczu międzypaństwowym w Człuchowie - mówi Dariusz Kochanowski, trener kadry narodowej kadetów.

W sobotę, 10 września spotkanie Polska - Niemcy odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Człuchowie.

- Wkrótce podam ostateczny skład na Mistrzostwa Europy we Włoszech. W turnieju mogą boksować zawodnicy urodzenia w latach 2006-2007 - dodał szkoleniowiec.

Przed wyjazdem do Montesilvano, Biało-Czerwonych czeka jeszcze zgrupowanie w COS w Giżycku od 19 do 24 września. Następnego dnia udadzą się do Włoch, a 26 września przeprowadzone zostanie losowanie i wtedy polscy kadeci i kadetki poznają rywali w ME.

Zawody rozpoczną się 27 września walkami eliminacjami, a finały zaplanowano na 4 października. Rywalizacja odbywać się będzie łącznie w 26 kategoriach (po 13 wag w kadetkach i kadetach).