TRENER BARTNIK: PRZED NAMI PRACOWITA DRUGA POŁOWA ROKU

Redakcja, Informacja prasowa

2022-08-24

- Bardzo ciekawie zapowiadają się krajowe turnieje mistrzowskie w Mielcu i Zabrzu oraz Memoriał Leszka Drogosza w Kielcach. Mnóstwo emocji będzie również podczas kolejnych edycji gal Suzuki Boxing Night organizowanych przez Polski Związek Bokserski - mówi Wojciech Bartnik, trener seniorskiej reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni przygotowują się do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Latem trenowali na dwutygodniowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma w Cetniewie. Jesienią nie zabraknie startów kontrolnych.

- Kadrowicze będą występować podczas Suzuki Boxing Night w terminach 30 września i 21 października. To już 17 i 18 gala cyklu. Wiem, że szykowane są niespodzianki dla kibiców - przyznał brązowy medalista olimpijski z Barcelony.

Ważnymi sprawdzianami dla naszych bokserów będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Seniorów.

- Zmagania nadziei polskiego pięściarstwa będę obserwował w pierwszej połowie października w Mielcu. Na przełomie listopada i grudnia podczas MP Seniorów w Zabrzu uzyskam odpowiedź, na pytanie dotyczące przynależności poszczególnych zawodników pod kątem kwalifikacji olimpijskich - dodał szkoleniowiec.

Wcześniej, tj. od 8 do 13 listopada odbędzie się Międzynarodowy Turniej im. Leszka Drogosza w Kielcach.

- Chciałbym wystawić po dwóch bokserów w kategoriach wagowych. Dodatkowo w międzyczasie odbywać się będą konsultacje przedstartowe oraz turnieje zagraniczne. To będzie pracowita druga część roku, a wszystko podporządkowane jest Igrzyskom - ocenił Bartnik.

W swoim debiucie w roli selekcjonera reprezentacji wypadł bardzo dobrze, bowiem dwaj zawodnicy naszej kadry narodowej - Jakub Słomiński (-48kg) i Tomasz Niedźwiecki (-86kg), zdobyli brązowe medale Mistrzostw Europy w Armenii.