BELLEW: 10 RUNDA TO BYŁA KLASYKA W WYKONANIU USYKA

Emerytowany już Tony Bellew, dawny mistrz kategorii cruiser, zwrócił uwagę na przełomowy moment walki Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO), czyli powrót Ukraińca w wielkim stylu do gry w rundzie dziesiątej.

Panowie mają za sobą dwie walki i dwadzieścia cztery rundy. W żadnej z nich AJ nie był tak blisko sukcesu, jak właśnie w dziewiątym starciu rewanżowego pojedynku. Tylko jego problem polegał na tym, że Usyk wrócił kapitalną rundą dziesiątą.

- Po dziewiątej rundzie poszedłem do narożnika Anthony'ego i powiedziałem mu, "masz go, jest skończony". Usyk był mocno zraniony, po czym wyszedł po przerwie i była to jedna z najlepszych rund pięściarza wagi ciężkiej, jaką kiedykolwiek widziałem - zauważył wcześniej Eddie Hearn, promotor Joshuy, a w przeszłości również Bellew.

- Dziesiąta runda to po prostu klasyka w wykonaniu Usyka, coś co sam poznałem na własnej skórze. Dałeś mu świetną rundę, pewnie ją wygrałeś, nabierasz wiatru w żagle, po czym on wraca w kolejnej rundzie i daje ci nauczkę - stwierdził Bellew, który w listopadzie 2018 roku, tocząc bardzo dobrą walkę, został ostatecznie znokautowany przez ukraińskiego geniusza szermierki na pięści w ósmym starciu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 22-08-2022 08:25:30 
Wiele ciekawych komentarzy przeczytałem tu, na forum, odnośnie tej walki. Z wieloma się zgadzam.
Od siebie dodam tylko, że największym błędem Joshuy była decyza o wzięciu tego rewanżu z marszu.
.
Tym bardziej, że pierwszą walkę przegrał zupełnie wyraźnie i w każdym innym przypadku o rewanżu nikt nie chciałby słyszeć, ale w tym chodziło o klauzulę i pieniądze. I pozycję Anglika.
.
Jeżeli chciał odpłacić Usykowi należało się odbudować, ale zapewne zakładano scenariusz rewanżu z Ruizem.
.
Niesamowitym faktem jest to, że były criuser nie dał szans topowemu zawodnikowi z ciężkiej. Udowodnił, że boks i umiejętności wygrywają z fizycznością. Jak to się mówi: "szybkość w ringu spala".
.
Może więc przykład Usyka to pierwszy zwiastun, jaskółka końca ery kolosów (Kliczko, AJ, Fury) w wadze ciężkiej? Tak sobie dumam.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 22-08-2022 08:38:00 
Nie to koniec ery gigantów..bo ktoś taki jak Usyk rodzi się raz na milion..za dwa lata nikt nie będzie pamiętał o Usyku w odniesieniu do walk na podium w wadzę ciężkiej.. Usykowi zostały dwa maks trzy lata boksu na tym poziomie a nawet mniej.. Usyk dziś mówi Fury albo nikt..bo to tu będą ogromne pieniądze a i szansa na zapisanie się na kartach historii.. Choć i tak Dziś już Ukrainiec to legenda..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 22-08-2022 08:43:50 
Nie koniec ery gigantów..
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 22-08-2022 10:16:46 
Będą pamiętać go na zawsze. To, co zrobił, przejdzie do historii jako wyczyn fenomenalny, a było nim pobicie pięściarza uznawanego za dominatora i najlepszego ciężkiego swojej ery na jego terenie, wsparciu sędziów, kibiców i organizatorów, samemu wywodząc się z niższej wagi. Niewielu stawiało na Usyka.
 Autor komentarza: selik
Data: 22-08-2022 11:31:00 
Dziewiąta runda ...

Obejrzałem ją kilka razy i po pierwszym wrażeniu masakry na Ukraińcu utwierdzam się w przekonaniu, że Usyk POTRZEBOWAŁ spompowanego AJota po 9 rd. żeby wygrać wyraźnie rundy mistrzowskie. Drugie spostrzeżenie dotyczy skuteczności naporu AJ ... trafiał, sporo ale po dokładniejszym obejrzeniu rundy z odtworzeniami w slow motion widać jakim mistrzem jest Usyk, jak wiele uderzeń zbiera na rękawice ile z nich to obcierki, ile ciosy amortyzowane a jak dużo o centymetry chybia głowę Usyka. Jeszcze pół minuty przed końcem rundy Joshua naciera z bananem na twarzy na Ukraińca ten się uchyla i mam wrażenie, prowokuje Joshue do dalszego trzymania wysokiego tempa .
 Autor komentarza: Pismen
Data: 22-08-2022 11:46:55 
O ile dobrze pamiętam, to wszystko zaczęło się w ósmej rundzie. Usyk zebrał po schabach konkretne bomby. Nie dał po sobie poznać że go to zraniło, ale w dziewiątej stanął i go przytkało. Nie mial siły pracować na nogach, odpowiadać. Myśle, że on był na prawdę na skraju nokautu, ale pokazał mistrzostwo, charakter, siłę woli i przetrwał. A potem wyszedł do tej dziesiątej rundy i zrobił to co może zrobić tylko prawdziwy mistrz, dać 110% w momencie gdy nie masz w baku już nic. To jest wyjątkowy zawodnik.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-08-2022 12:19:21 
Walka z Furym, a jak zwycięży, o ile w kontrakcie nie będzie klauzuli o rewanżu, pojedynek na pożegnanie o pas Bridger na Ukrainie. To byłaby piękna historia, tym bardziej, że styl i wiek nie predysponuje go do długoletniej kariery zawodowej, analogicznie jak u Łomaczenki.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-08-2022 13:07:53 
A.J. zawalczył bardzo dobrze.
Wręcz świetnie jak na niego.
Dobrze się bronił, zadawał ciosy na schaby, atakował.

Trzecia walka byłaby bliska remisu.
 Autor komentarza: Scross
Data: 22-08-2022 14:04:32 
Obecnie Joshua robi wszystkich poza furym usykiem i wilderem i może joycem
 Autor komentarza: holy
Data: 22-08-2022 14:33:22 
Rozumiem wściekłość Joszuy. Dał z siebie wszystko, a i tak to nie wystarczyło na technika Usyka. W bójce ulicznej pewnie by Ukraińca zmiażdżył, ale boks to szermierka - wygrywa ten, kto przechytrzy rywala.
 Autor komentarza: Flakon
Data: 22-08-2022 14:38:35 
10 runda to była wręcz poezja
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-08-2022 14:49:42 
holy
"W bójce ulicznej pewnie by Ukraińca zmiażdżył" żebyś się nie zdziwił. W walce według starych zasad sprzed 1916 roku, pewnie Usyk by zabił AJa. Walki trwały po kilkadziesiąt rund i nawet kilka godzin.
Flakon
10 runda wyglądała jakby 9 w ogóle nie było
 Autor komentarza: Flakon
Data: 22-08-2022 16:05:38 
10 runda była wprost fenomenalna i arcypotężna o ładunku emocjonalnym sięgającym zenitu i aż do sufitu.
 Autor komentarza: holy
Data: 22-08-2022 16:39:35 
Poszukiwacz - bójka uliczna nie ma nic wspólnego z zasadami sprzed 1916 r. W bójce wszystkie chwyty dozwolone. To nie szermierka na pięści, ale brutalna bijatyka, gdzie często o zwycięstwie decyduje siła.
 Autor komentarza: slovik
Data: 22-08-2022 17:03:40 
Że też lepszą walkę od Joshuy dali Bellew, Usyk i Chisora.
 Autor komentarza: null
Data: 22-08-2022 18:17:02 
" Autor komentarza: MacGyjwerData: 22-08-2022 08:25:30
Może więc przykład Usyka to pierwszy zwiastun, jaskółka końca ery kolosów (Kliczko, AJ, Fury) w wadze ciężkiej? Tak sobie dumam."

Od co najmniej 5 lat odkąd tutaj bywałem, tłumaczyłem to, o czym teraz dumasz. Ta era kolosów wzięła się stąd, że zwyczajnie nie było zawodników tak dobrych jak w latach 70-80.

W latach 70-tych zawodnicy ważyli 98 kg nie przez przypadek. To nie jest tak, że byli "mniejsi". Absolutnie nie byli mniejsi. Oni po prostu byli maksymalnie wytrenowani i atletyczni, przygotowani na 15 rund. To byli po prostu zawodnicy tacy jak Usyk.

Taki Larry Holmes miał 192 cm, ważył 96-97 kg, długie ręce, genialny jab, szybkość, dobra praca nóg, tytanowa szczęka, niesamowita wola walk i charakter. Joshuę to on by przemielił jak maszynką do mięsa.

Z Lewisem byłaby wyrównana walka ale też Usyk i Holmes są dla mnie z nim faworytem. Nie wspominając o Alim. Po prostu to jest za wysoka częstotliwość ciosów, za szybka praca nóg, za duża szybkość, kondycja i częstotliwość ciosów - te kolosy nie są w stanie nadążyć i wytrzymać takiego tempa.

Taki Joshua czy Kliczko są szybcy jak na swoje warunki fizyczne, natomiast nawet to nie stało przy szybkości Alego czy Usyka.
Spytasz więc czemu taki Haye nie dał rady z Kliczko? Bo Haye ma słaby jab, walczy w pozycji skurczonej, nie wyprostowanej, w dodatku napalał się głównie na bomby które były dużo bardziej sygnalizowane niż szybkie jaby.
A tu trzeba na tych kolosów kogoś, kto po prostu ma 191 cm, 97 kg, żelazną kondycję, wspaniały jab i zadaje dużo ciosów - taki gość zajedzie ich szybkością, kondycją, częstotliwością ciosów.

Tak naprawdę jedynymi którzy byliby w stanie pokonać Holmesa, Usyka czy Alego spośród tych kolosów, są Witalij Kliczko i Tyson Fury. Reszta dostałaby łupnia, włącznie z Lewisem i włącznie z Joshuą czy Władkiem Kliczko.
 Autor komentarza: null
Data: 22-08-2022 18:22:58 
"Autor komentarza: holyData: 22-08-2022 16:39:35
Poszukiwacz - bójka uliczna nie ma nic wspólnego z zasadami sprzed 1916 r. W bójce wszystkie chwyty dozwolone. To nie szermierka na pięści, ale brutalna bijatyka, gdzie często o zwycięstwie decyduje siła."


Oglądałeś Gromdę? To widziałeś co z 110 kg sterydami robią 80 kilogramowi technicy. W bójce na gołe pięści, tak jak chciałeś. Więc to samo zrobiłby Usyk z Joshuą. Skasował go.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 23-08-2022 14:10:46 
holy
tym bardziej bez zasad Usyk by w walce ulicznej szybciej za jakiś sprzęt chwycił niż AJ :) To ty nie rozumiesz bójek ulicznych :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.