USYK vs JOSHUA 2: ANALIZA GRZEGORZA PROKSY

Grzegorz Proksa skomentuje wraz z Januszem Pinderą dzisiejszy rewanż Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). I właśnie z nim porozmawialiśmy o szansach obu zawodników, zmianach w taktyce oraz końcowym rezultacie - zapraszamy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: YABOLprank
Data: 20-08-2022 10:12:25 
Proksa to se może analizować walkę kogutów a nie poważne walki.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-08-2022 10:55:20 
Fajna analiza bardzo doświadczonego Proksy.

P.S.

Chciałbym zobaczyć Proksę w pokazowej walce bokserskiej z... np. Michalczewskim.
Walka pt.
Genialne uniki Super G vs genialny lewy prosty Tigera.


A dodatkowo pan Proksa mógłby zrobić jakiś cykl filmów odwiedzając swoich dawnych przeciwników i rozmawiając o walce np. GGG, Morę, Sylwestra czy jeszcze Sulęckiego.
Może jeszcze jakieś pokazowe akcje w ringu.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-08-2022 10:58:36 
Joshua musi naśladować Prokse, który miał niebanalny styl prowadzenia walk, taka taktyka zszokuje Usyka i doprowadzi go na skraj nokautu. Tylko Anthony nie potrafi walczyć jak Grzegorz, więc w takim przypadku powinien bazować na szczęśliwym ciosie, który pewnie byłby, niczym wygrana w totolotka.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-08-2022 12:39:45 
Proksa to inteligentny gość, który dobrze czyta boks (w przeciwieństwie do niektórych innych byłych i aktualnych bokserów). Jako komentator ma jednak tę wadę, że daje sobie narzucić zdanie współkomentatora (tj. najczęściej Pindery), przez co miał kilka walk zupełnie nie trafionych z komentarzem.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 20-08-2022 12:41:47 
Jak słucham komentarzy, że Joshua powinien wykorzystać swoje warunki fizyczne, żeby zdusić i zamęczyć Usyka, to tak się zastanawiam jak to wykonać i gdzie. Bo to przeczy prawom fizyki, żeby Joshua próbował zamęczyć Usyka i zmęczył się przy tym mniej od niego. Musiałby to chyba robić poza naszą atmosferą, gdzieś w kosmosie, gdzie nie ma przyciągania ziemskiego.
 Autor komentarza: Chupacabra
Data: 20-08-2022 13:03:16 
Ja chciałbym pochwalić kolegę Furmiego za "ruszenie w świat" i zrobienie tych wywiadów ze Szpilką, Miszkiniem, Cieślakiem, Łapinem i Proksą, abstrahując już od trafności ich analiz, to nie da się ukryć, że swoje w boksie widzieli i zawsze ciekawie jest posłuchać spojrzenia z ich perspektywy, dobra robota, dzięki.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 20-08-2022 13:26:35 
Usyk to zrobi znowu. Taka walka była mu potrzebna w HW na pełnym dystansie z kimś z TOP i test zdał. Okrzepł. Zrobił kolejny obóz z taką wagą pod klasowego przeciwnika. Teraz wie dużo więcej. Wie na co może sobie pozwolić wydolnościowo, wie co może przyjąć i jak rozbiegać, wie wszystko o Joshui. Moim zdaniem wejdzie dużo bardziej agresywnie, a jak Joshua zrobi to co zapowiada to tak jak większość przewiduje wystrzela się, padnie kondycyjnie i dostanie czasówkę. Tym razem dużo wskazuje na to, że Usyk to skończy przed czasem i będzie dużo bardziej zdecydowany.
 Autor komentarza: Sambor
Data: 20-08-2022 13:43:10 
Gdzie jest link pisał ktoś ostatnio że będzie za friko
 Autor komentarza: Scross
Data: 20-08-2022 13:58:04 
Joshua musiałby wziąć lekcję wprowadzania poprawek od słynnego Shang Tsunga boksu. Wówczas przebieg walki nie miałby znaczenia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.