Archiwum wiadomości z dnia: 2022-08-17

 


BELLEW WSPIERA JOSHUĘ: ZASZOKUJ ZNÓW ŚWIAT MŁODY KRÓLU

Były mistrz świata wagi cruiser Tony Bellew zakończył karierę po porażce z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) w 2018 roku. W najbliższą sobotę Ukrainiec - mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej - po raz drugi zmierzy się z rodakiem Tony'ego, Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Bellew składa dziś hołd AJ'owi i wspiera go pełnymi emocji słowami.

PROKSA: SPORT ZAWSZE SIĘ OBRONI, SUKCES ZAPEWNI KONIUNKTURĘ

- Sportowy sukces zapewni koniunkturę na boks, a my jesteśmy właśnie od tego, by dać zawodnikom możliwość osiągnięcia sukcesu. Sport zawsze się obroni. Pierwszy raz w życiu widzę taki profesjonalizm, jaki gwarantujemy pięściarzom z nami współpracującymi - mówi Grzegorz Proksa, były dwukrotny mistrz Europy wagi średniej, który jest częścią projektu pod nazwą Polsat Boxing Promotions.


FIODOR ŁAPIN: NIE BOIMY SIĘ PORAŻEK W NASZEJ GRUPIE (SIWY-SOKOŁOWSKI)

- Iglesias pokonał ostatnio Chilembę, który ma znane nazwisko, ale już najlepszy okres za sobą. Następny rywal Osleysa będzie jeszcze lepszy, który przyjedzie tu po wygraną. Każdy zawodnik z naszej grupy na pewno dostanie taką szansę. Nie boimy się porażek i nie zamierzamy się cofać. Zresztą jeśli jeden z zawodników przegra, ale da dobrą walkę, to z pewnością dostanie kolejną szansę. Chcemy, by nasi pięściarze wychodząc do ringu mieli świadomość, że jeśli nie przepracowali dobrze okresu przygotowawczego, to mogą przegrać. Do końca roku zorganizujemy jeszcze sześć gal, w tym dwie we wrześniu - mówi Fiodor Łapin, wiceprezes Polsat Boxing Promotions. Porozmawialiśmy o projekcie w boksie olimpijskim, galach zawodowych, ale i przypadku Rafała Jackiewicza. Dobre 20 minut, zapraszamy!

ALEKSANDER USYK: JESTEM BIAŁYM KRÓLIKIEM

Po dzisiejszej, ostatniej konferencji prasowej przed sobotnią walką Anthony Joshua vs Aleksander Usyk II w Dżeddzie, ukraiński mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej zabrał głos na temat swojego kozackiego stroju. Opowiedział także o swojej motywacji i filozofii życiowej, kończąc wypowiedź oryginalnym żartem.