FRAMPTON: JOSHUA MUSI BYĆ OSTRY I ZAPCHAĆ USYKA

Tydzień bez kolejnych opinii na temat rewanżowego pojedynku Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) jest tygodniem straconym. Tym razem oddajemy głos Carlowi Framptonowi, byłemu mistrzowi w kategoriach junior piórkowej i piórkowej.

PARKER I JOYCE STAWIAJĄ NA PONOWNE ZWYCIĘSTWO USYKA NAD JOSHUĄ >>>

- Wiele osób mówi, że Usyk znów zwycięży i trudno się z tymi opiniami nie zgadzać. Wydaje się, że to ciężka walka dla obu pięściarzy, ale wiemy, co Joshua musi zrobić, by spróbować pokonać Usyka - wykorzystać swój rozmiar, siłę i być takim zabijaką, znęcającym się nad rywalem.

- Kwestią, która mnie jednak martwi, jest fakt, iż nie wydaje mi się, aby Joshua był w stanie boksować w ten sposób przez długi czas. Nie jest w stanie walczyć na wysokiej intensywności, przekładać rywala z ręki do ręki i przeć na niego przez cały okres trwania pojedynku. Musi to robić zrywami i jestem zdania, że kiedy będzie miał rundę, w której zużyje dużo energii, w następnej powinien momentami zwalniać. Wszystko to z powodu jego wielkości i budowy ciała.

- Musi podejść blisko, użyć taktyki polegającej na całkowitej ostrości i surowości, narzucić swoją siłę, trochę tak, jak robił to kiedyś Władymir Kliczko. Bił ludzi, zapychał ich, wymęczał. Chodzi jednak przede wszystkim o to, czy Anthony będzie w ogóle potrafił to zrobić. Usyk to z kolei bardzo mądry zawodnik, to oczywiste. Będzie się spodziewał innego stylu walki ze strony Joshuy, bo tak po prostu musi się stać.

- Jeśli mam na kogoś postawić, to będzie to Usyk. Nie sądzę jednak, że przyjdzie mu to tak łatwo, jak myślą inni. Patrząc na to, co musi zrobić Joshua w rewanżu, jak bardzo był wyczerpany i obijany pod koniec pierwszego pojedynku, jestem zdania, że jeśli szybko nie rozprawi się z Usykiem, to sam zostanie zastopowany w końcowym etapie walki. Chciałbym się jednak mylić - podsumował "Szakal" z Belfastu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Flakon
Data: 07-08-2022 16:32:24 
Usyk znowu ogra Dżoszółe aż tamten dostanie jeszcze bardziej na kukułe
 Autor komentarza: Scross
Data: 08-08-2022 12:16:32 
Czemu Usykowi nikt nie doradza, jak on sobie poradzi bez tych porad?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.