WAWRZYK, ŁĄCZ, ŁASZCZYK, MATYJA - POWRÓT DO BOKSU OLIMPIJSKIEGO?

Redakcja, Informacja prasowa

2022-07-27

- Rozmawiałem już z kilkoma zawodowymi pięściarzami i mam nadzieję, że dołączą do rywalizacji w boksie olimpijskim. Chcę przygotować jak najlepszą reprezentację do kwalifikacji do Igrzysk w 2024 roku w Paryżu - mówi Wojciech Bartnik, trener kadry narodowej.

Za dwa lata rywalizacja w męskim pięściarstwie będzie się odbywać w siedmiu kategoriach wagowych - 51 kg, 57 kg, 63,5 kg, 71 kg, 80 kg, 92 kg i +92 kg. Już wcześniej chęć występów w najwyższym limicie zgłosił Andrzej Wawrzyk, który będzie występował w wadze super ciężkiej.

- Walka w wadze +92 kg zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem poza Oskarem Safaryanem i Andrzejem Wawrzykiem, liczą na udział w zmaganiach Piotra Łącza i Aleksandra Stawireja - stwierdził Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku i Mistrzostw Europy w 1996 roku.

- Jeśli chodzi o zawodników występujących na ringach zawodowych, prowadziłem rozmowy także z Kamilem Łaszczykiem i Markiem Matyją, ale zapraszam też innych bokserów. Kamil Łaszczyk dołączyłby do wagi 57 kg, gdzie o olimpijski awans chcą walczyć między innymi Paweł Brach i Jarosław Iwanow. Z kolei Marek Matyja, mój wychowanek, mógłby powalczyć w kategorii do 80 kg - dodał trener reprezentacji.

Selekcjoner zapowiedział, że kluczowym krajowym turniejem będą Mistrzostwa Polski Seniorów, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Zabrzu.

- Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski będą reprezentować nasz kraj w olimpijskich kwalifikacjach.