ROBOCZA DATA WALKI MASTERNAK vs WHATELEY TO 1 PAŹDZIERNIKA

Redakcja, Przegląd Sportowy

2022-07-20

Szef grupy KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski ujawnił, że robocza data eliminatora IBF wagi cruiser, czyli walki Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO) z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO), to 1 października. Do pojedynku Masternak vs Whateley dojdzie w Polsce.

- Robocza data walki Mateusz Masternak vs Jason Whateley to 1 października - powiedział Wasilewski w rozmowe z Przemysławem Osiakiem dla Przeglądu Sportowego.

- Szukaliśmy regionu, który aktywnie zaangażuje się w organizację gali, mam na myśli także część finansową. Są w Polsce takie miejsca, gdzie prawdziwy, poważny sport o wymiarze światowym jest bardzo szanowany. I chyba znaleźliśmy taki region. Impreza odbędzie się w kilkutysięcznej hali. Brakuje jeszcze paru kropek nad i zanim domkniemy tę sprawę (...) - dodał szef grupy KnockOut Promotions.

Zwycięzca konfontacji Polaka z Australijczykiem będzie obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF. Niecałe trzy tygodnie temu ten tytuł zdobył Jai Opetaia, notabene również Australijczyk, olimpijczyk z Londynu (2012). 

Zwycięstwo nad Mairisem Briedisem zostało jednak przez Opetaię okupione złamaniem szczęki, dlatego wróci dopiero w przyszłym roku. Czy będzie na niego czekał "Master"?