RUIZ JR CZY ORTIZ? ANALIZUJE TEDDY ATLAS

Dużo dzieje się w wadze ciężkiej, a 4 września czeka nas kolejna bardzo atrakcyjna potyczka. Lepszy z dwójki Luis Ortiz (33-2, 28 KO) kontra Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO) zrobi duży krok w kierunku walki mistrzowskiej.

Obaj mają swoich zwolenników i przeciwników. A na kogo postawi Teddy Atlas, sławny trener, komentator i analityk bokserski?

- W teorii Ruiz powinien to wygrać. Ortiz jest już stary i przegrał dwie najważniejsze walki swojej kariery z Wilderem. Z drugiej strony Wilder był zraniony w tych walkach. Ortiz to puncher z dobrymi podstawami technicznymi wyniesionymi z boksu olimpijskiego. Ma wszystkie potrzebne umiejętności oraz swoje atuty. Z kolei Ruiz nie wyglądał zbyt dobrze w ostatniej walce z Arreolą. Być może zrzucił za dużo kilogramów w zbyt krótkim okresie, nie wiem, ale Arreola potrafił go zranić. A Ortiz bije przynajmniej tak mocno jak Arreola, o ile nie mocniej. Nikt chyba nie spodziewał się, łącznie ze mną, że Ruiz będzie miał z Arreolą aż takie problemy. Skoro więc Arreola mógł zranić Ruiza, tym bardziej może zrobić to Ortiz - przekonuje były trener Mike'a Tysona i Michaela Moorera.

- To bardzo ważna walka dla Ruiza. Będę się przyglądał właśnie jemu. Zawiódł w rewanżu z Joshuą, a przeciwko Arreoli zaboksował znacznie poniżej moich oczekiwań. Niektórzy zdążyli go już nawet skreślić. Sam jestem ciekawy, czy będzie potrafił wrócić na wysoki poziom, na którym był wcześniej. To bardzo interesujące zestawienie - dodał Atlas.

ORTIZ GOTOWY NA KOLEJNE WALKI Z WILDEREM >>>

Kubański weteran w pierwszy dzień tego roku zastopował w szóstej rundzie Charlesa Martina, wcześniej jednak sam dwukrotnie zapoznał się z matą ringu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 19-07-2022 15:32:13 
Ruiz nigdy nie byl na wysokim poziomie, bo z kim in wygral poza AJ? A i mozna smialo mowic, ze to byl po prostu lucky punch, ktory sie podpalil po pierwszym nokdaunie. Rewanz pokazal jaka roznica klas ich dzieli i to, ze pierwsza ich walka i wygrana Ruiza ti byl wypadek przy pracy dla AJ. Ruiz w resume ma tylko bliska walke z Parkerem i to tyle.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 19-07-2022 15:34:37 
Dla mnie kluczowa będzie waga Ruiza. Jeśli wyjdzie Andy - grubas, to polegnie. Andy "chudzielec" nieznacznym faworytem ze względu na wiek, szybkie rączki i szczene. IMO to też ostatni moment dla Ortiza. Jak polegnie, to przepadnie w czeluściac. Wygrana niewykluczone że da mu title shota, a na pewno eliminator, dlatego może być mocno zmotywowany.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-07-2022 16:35:05 
Lubię Atlasy, kleje też książki
wyznania „Masy”, dziewczyny też rożki:)
Teddy coś gdyba i mocno też kręci
morska to ryba, co płynie gdzieś leci

Ortiz jest z Kuby, więc lubi cygara
szklaneczkę rumu i salsę do rana
solidne podstawy, posiada ze sznytem
kubańskim zapewne, co nie jest mitem

jest też nestorem, prosto to z wyspy
on na bujaku, jest zajebisty
przebieg ma spory, choć nadal to junior
ciągle gadają, zrzędy nam trują

co taki młody, szaleje w ringu
młody i gniewny, co robisz tam smyku?
jak tetryk z werwą, straszy legendą
w tym jednym zdaniu, zawarte jest sedno

Czuje huragan i rumble jest pewne
świetnie się składa, przed tv nie ziewnę
wypieki na twarzy, to objaw emocji
to mi się marzy, w bokserskiej promocji

Andy trenuje i jest już na diecie
warzywa owoce, powaga nie bredzę
czasami Snickers, kotlety i pizza
a potem balet w welcome Ibiza

z hakiem gdzieś tydzień, może i dłużej
Atlas się cieszy, gdy Andy przy rurze
ogarnia dziewoje, rodzime też gwiazdy
czasami jednak, przytarga on chwasty

wtedy jest kłopot i smutek na twarzy
Teddy się zbiera i praży na plaży
Andy wyrywa, chwasty i działa
szybkie ma rączki, jest kozak mu chwała

obaj tak w ringu, to mocne spotkanie
taka jest prawda, to nie jest gdybanie
kto to ogarnie? oklepie też michę
nie wiem nie powiem, bo znowu się zdziwię

Czuje huragan i rumble jest pewne
świetnie się składa, przed tv nie ziewnę
wypieki na twarzy, to objaw emocji
to mi się marzy, w bokserskiej promocji
 Autor komentarza: Szymon2M
Data: 19-07-2022 17:21:53 
Ortiz brutalnie znokautuje Ruiza w przeciągu 3-4 rund. Styl robi walkę. Ruiz wyłapie kontrę z lewej po odchyleniu na prawą i będzie po zawodach.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 19-07-2022 17:46:05 
Nie będę pisać o Ruizie, bo moja opinia o nim pokrywa się z tą t4 w zasadzie co do słowa.

Co do Ortiza - Martin walkę przegrał, ale na pewno otworzył ponownie dyskusję pt. "Ortiz - czy to już". Obstawiam, że "jeszcze nie" i że z Ortiza zostało minimum powiedzmy 70%. A jesli tak, to nadal jest moim faworytem przeciw Ruizowi. Jeszcze z rok temu bez żadnych wątpliwości, a teraz jedynie z lekkim znakiem zapytania.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 19-07-2022 18:41:10 
Cieszy oko, ze nie tylko ja stawiam w tej walce na starego kubanczyka. Ruiz jest mega przereklamowany i chimeryczny. Jego "fame" wynika tylko z walki z AJ - ktory to sam ta walke przegral oraz rownemu starciu z Parkerem, ktory wowczas byl dzieciakiem. Ruiz to gruba parówa z duzym talentem (szybkie rece, luz w skladaniu kombinacji). Brakuje mu dyscypliny i podstawowej pracy nóg, Ortiz o ile nie osiwieje :D to skarci grubasa i zamknie jego "kariere jednej walki"
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-07-2022 18:56:27 
Teddy Atlas tak analizuje, żeby nie powiedzieć nic konkretnego i być mądralą po walce. Powiedzieć "A nie mówiłem" niezależnie od wyniku. Na szczęście użytkownicy orga są bardziej konkretni w ocenach. To ja też się przyłączę. Mój typ: Ruiz przed czasem.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 19-07-2022 19:51:57 
Kilka lat temu stawiałbym na Ortiza a dzisiaj trudno powiedzieć na ile wystarczy paliwa Kubańczykowi a odporności Foremana na pewno nie ma. Na pewno ciekawe zestawienie oby takich walk jak najwięcej.
 Autor komentarza: Scross
Data: 19-07-2022 23:39:29 
Jak dla mnie walka 50/50. Dużo zależy od tego czy Ruiz nie będzie turboulany, a Ortiz turbostary.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.