CHISORA vs PULEW: STATYSTYKI CIOSÓW

Kubrat Pulew (29-3, 14 KO) wyprowadził więcej ciosów i więcej z nich doszło do celu, ale to Dereck Chisora (33-12, 23 KO) wyprowadzał te bardziej znaczące uderzenia. Tak przynajmniej uznało dwóch z trzech sędziów.

Po ostatnim gongu Yordan Ezekiev - Bułgar, punktował 116:112 dla Pulewa, zaś Steve Gray - Anglik, 116:114 na korzyść Chisory. To było oczywiste. Decydujący głos miał więc neutralny arbiter. Guillermo Perez Pineda z Panamy wskazał na Brytyjczyka w stosunku 116:112. A oto jak przedstawia się statystyka ciosów.

Chisora 171/526 (33%) - Pulew 200/796 (25%)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 10-07-2022 08:25:41 
Świetna walka, ale można się było spodziewać takiego gradobicia ze względu na brak nokautującego ciosu u obu panów.

Dla mnie Pulev 7 do 5 dla Chisory.

Draw też by był dobry w tym wypadku, ale bądźmy szczerzy...:

- Zawodnik który wychodzi drugi to ten co przegrał 3 ostatnie pojedynki, pierwszy przegrywał tylko walki mistrzowskie,
- Wystarczyło tylko 'porozmawiać' z jednym sędzią z Panamy by zrealizować scenariusz - sam Hearn po walce powiedział, że należała się ta wygrana, "bo ostatnie przegrane były bliskie" - to tak jakby dać mu wygrać wcześniej z Usykiem, bo wcześniej Dereck tylko ładnie przegrywał.
- Pewnie wiele więcej gospodarczych elementów dla bardziej zorientowanego kibica boksu jak ja :)

Ogólnie i tak jestem pod wrażeniem formy Derecka po tylu walkach, nawet w ostatnich rundach potrafił unikać lewych Bułgara. W materiałach przed walką z treningów itp chłop wyglądał jak przed zawałem serca, taki mało świeży i chronicznie zmęczony, w walce dał 110%.

Walka z Wilderem to niestety gwóźdź... Oby do niej nie doszło.

Pulev powinien rozpocząć powoli jakiś swój biznes, w Bułgarii jest bardzo znany i oszczędzi zdrowia, w tym wieku ciężko będzie o lepszą formę.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 10-07-2022 08:57:50 
co znaczy: Pulew 7 do 5 dla Chisory? po polsku nie łumiesz ? kitajcu?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-07-2022 10:39:42 
@Tharivol
Bardzo trafne spostrzeżenia. Smutna prawda zawodowego boksu w dzisiejszych czasach jest taka, że na wyjeździe (czyli także we własnym kraju w roli underdoga) można wygrać tylko przez nokaut lub na punkty przy paru nokdaunach (ale tu już pewności nie ma).
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-07-2022 11:15:08 
"sam Hearn po walce powiedział, że należała się ta wygrana"

też zwróciłem na to uwagę, prawie otwartym tekstem powiedziane...


"to tak jakby dać mu wygrać wcześniej z Usykiem"

nie no, tam walka nie była tak bliska.


"nawet w ostatnich rundach potrafił unikać lewych Bułgara."

dokładnie, dla mnie największe zaskoczenie, jak mało dawał Pulewowi jab


"W materiałach przed walką z treningów itp chłop wyglądał jak przed zawałem serca"

przez całą walkę też :)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 10-07-2022 11:24:02 
Pulev tej walki nie przegrał...

"Kupili" Dereckowi zwycięstwo jego kosztem by trochę "odżył" bo zapewne po 4 porażce z rzędu wielu pięściarzy z którymi można by go jeszcze zestawić po prostu poszukało by kogoś innego. A tak? Podskoczy rankingowo bo Pulev jednak gdzieś tam w szerszej czołówce cały czas funkcjonował i być może uda się im zachęcić tym samym takiego Wildera np do podjęcia rękawicy.

Sam Pulev miał pewnie tego świadomość i oby chociaż porządnie mu zapłacili za te podstawienie Chisory w jego miejsce...
Taktyka Kubrata mocniejsza niż zazwyczaj gdzie ganiał Chisorę by wsadzić mu coś mocnego zamiast uciekać się tylko do lewego prostego i klinczu wynikała pewnie z tego że chciał swoją przewagę mocniej zaznaczyć mając w świadomości że punktowanie będzie mu nieprzychylne i musi pracować intensywniej.

Tony Bellew miał po 10 rundzie przewagę jednego punktu dla Derecka. Imo obie mistrzowskie rundy wygrał więc nawet punktacja kolegi nie powinna dać Dereckowi tu zwycięstwa. No chyba że i 11 i 12 mu Tony zapisał...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-07-2022 13:01:51 
Pulew to akademicki pięściarz, gdyby miał uderzenie wywołujące respekt u przeciwnika, miejsce na tronie na pewno poznałby z autopsji, a tak można docenić jego gabaryty, znakomity lewy prosty i ubolewać, że natura nie obdarzyła go ołowiem w rękawicy. Chisora z kolei to kawał drania, styl watażki czasami rodem z ekskluzywnej remizy, w dodatku niczym wino, bardziej przypomina czołg, któremu kolejne kraksy niewiele czynią. Wygrać mógł każdy, choć moje subiektywne odczucie kierowało się ku Bułgarowi, niemniej sukces Anglika nie budzi zbyt wielkich kontrowersji.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 10-07-2022 13:22:47 
Ja mialem 115-113 Chisora ale bylo kilka bliskich rund wiec remis czy 115-113 dla Puleva tez by wchodzilo w gre. Duzo ciosow na tulow Derek nawsadzal.
 Autor komentarza: Bartus83
Data: 10-07-2022 15:46:23 
Dla mnie wydawało się że bardziej będzie 115-113 dla Puleva, remis też by wchodził w grę, ale dwa razy 116-112 dla Chisory to tak naciągane za uszy i to dość mocno. Pulev dobrze pracował wywierał presję i jednak więcej ulokował ciosów. No ale cóż Edek musiał ratować karierę popularnego Derecka, bo on generuje dużo pieniążków
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 10-07-2022 17:12:00 
Tony Bellew miał po 10 rundzie przewagę jednego punktu dla Derecka. Imo obie mistrzowskie rundy wygrał więc nawet punktacja kolegi nie powinna dać Dereckowi tu zwycięstwa. No chyba że i 11 i 12 mu Tony zapisał...


Czy ktoś przetłumaczy to na Polski?

Derek wygrywał u TB 1 punktem po 10 rundach.

Następnie wygrał 2 mistrzowskie i.... Tej walki nie wygrał :)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-07-2022 18:05:21 
eyeonthering.com/boxing/kubrat-pulev-vs-dereck-chisora-ii

ludzie mają raczej drobną przewagę Chisory, w tym praktycznie wszyscy dali mu ostatnią rundę. Oczywiście należy wziąć poprawkę na to, że Chisora ma prawdopodobnie więcej fanów, jednak pozwala to wyjść poza perspektywę 3 sędziów i Bellewa. Pewnie była drobna asekuracja ze strony sędziów, jednak teza o wałku po prostu nie daje rady faktom.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.