20 SIERPNIA BRONER vs FIGUEROA - NA ROZPISCE DWIE WALKI MISTRZOWSKIE

Adrien Broner (34-4-1, 24 KO) wróci cztery tygodnie później niż pierwotnie zakładano. Przy okazji ogłoszono całą rozpiskę gali zaplanowanej na 20 sierpnia w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Hollywood.

Przypomnijmy, że rywalem byłego mistrza świata czterech kategorii będzie Omar Figueroa Jr (28-2-1, 19 KO). Wszystko pokaże stacja Showtime. A kogo jeszcze zobaczymy w rozpisce telewizyjnej?

Roger Gutierrez (26-3-1, 20 KO) - mistrz świata kategorii super piórkowej, wystawi na szali swój pas WBA w konfrontacji z Hectorem Luisem Garcią (15-0, 10 KO). Natomiast Albert Puello (20-0, 10 KO) i Batyr Achmedow (9-1, 8 KO) staną do walki o wakujący pas federacji WBA wagi junior półśredniej. Tytuł zwakował Josh Taylor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 08-07-2022 12:06:10 
W pojedynku dwóch podstarzałych i nadmiernie podtuczonych niespełnionych wielkich nadziei zawodowego boksu stawiam na Bronera. W walkach mistrzowskich na Hectora Garcię i Batyra Achmedowa. Ten drugi to ciekawa postać, o której warto trochę napisać. Achmedow urodził się w Uzbekistanie, ale jako Tatar Krymski z pochodzenia już jako dziecko znalazł się na Krymie, a jako amatorski bokser reprezentował Ukrainę. Po aneksji Krymu przez Rosję wyjechał do Turcji i reprezentował ten kraj na olimpiadzie w Rio jako Batuhan Gozgec. Pokazał się z dobrej strony, ale w ćwierćfinale został przekręcony i odpadł. W 2017 wrócił na Krym i do poprzedniego nazwiska, przyjął obywatelstwo Rosji i przeszedł na zawodowstwo. Jako Rosjanin boksował z powodzeniem w USA, a jedyna przegrana walka z Mario Barriosem w 2019 to ewidentny wałek. Niedawno Achmedow kolejny raz zmienił obywatelstwo i teraz reprezentuje znowu Ukrainę. Jest naprawdę bardzo utalentowanym bokserem.

A tak nawiasem to jutro w Jekatierynburgu bardzo interesująca gala z główną walką Kurbanow vs Teixeira w super półśredniej (chyba jako eliminator do Jermella Charlo). Poza tym największa nadzieja rosyjskiego boksu i potencjalny następca Kowalowa Paweł Silagin (super średnia) zmierzy się z Meksykaninem Maciasem, a w średniej zadebiutuje amatorski mistrz świata Gleb Bakszi (duży talent). Transmisja być może do obejrzenia na livetv od 16.00, ale głowy bym nie dał, że faktycznie będzie odbiór.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.