MISZKIŃ O MASTERNAKU, CIEŚLAKU, WALKACH POLSKO-POLSKICH

Mateusz Masternak (46-5, 31 KO) prawdopodobnie doczeka się bardzo dużej walki i nie będzie musiał wyjeżdżać za granicę, aby ją stoczyć. Jeden z najlepszych obecnie polskich pięściarzy skrzyżuje rękawice w eliminatorze IBF z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO). Australijczyk podpisał kontrakt na walkę, która najprawdopodobniej odbędzie się jesienią w Polsce. We wtorek porozmawialiśmy dłużej z Maciejem Miszkiniem, który skomentował obecną sytuację "Mastera" oraz Michała Cieślaka, a także poruszył temat aktualnej kondycji polskiego boksu. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-07-2022 22:28:59 
W kwestii Masternaka to Miszkiń niezłą "moralność Kalego" pokazał. Na wyjeździe źle, bo mogą naszego przekręcić, u nad dobrze bo nasz wygra albo sędziowie naciągną. A ja myślę, że jeśli Masternak poważnie celuje w pas mistrzowski, to takiego Whateleya powinien znokautować w każdym miejscu na Ziemi, a nawet na Księżycu.
Czy TVP sfinansuje walkę, tego nie wiem, ale w PPV ta walka dobrze się nie sprzeda, bo Masternak umiarkowanie znany, a Whateley wcale. Chyba, że jako co-main event na gali Włodarczyk vs Szpilka.

Na Cieślaka brak pomysłu poza czekaniem aż Okolie przejdzie do HW, "to wtedy zobaczymy". To ja podsuwam pomysł, żeby biernie nie czekać, a spróbować w międzyczasie zdobyć dla Michała jakieś miejsce w rankingu WBA. Myślę, że cały ten ranking od mistrza WBA Super World Goulamiriana, poprzez WBA regularnego Merhy'ego aż do 15 miejsca to są bokserzy w zasięgu Cieślaka i trzeba zacząć robić regularne podchody pod kilku na raz, to może jakiś się skusi. Tym bardziej, że niewielu widzę tam tak ustawionych finansowo, że zażyczyliby sobie jakichś niebotycznych kwot.
 Autor komentarza: Sambor
Data: 07-07-2022 01:02:26 
A wy znacie że on nigdy nie garował nawet na wydobywczaku nie był??
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.