BOB ARUM: BETERBIJEW MOŻE BYĆ NAJLEPSZYM 'PÓŁCIĘŻKIM' W HISTORII

Promotor mistrza świata IBF, WBO i WBC wagi półciężkiej Artura Beterbijewa (18-0, 18 KO), Bob Arum widział w boksie niemal wszystko, ale boks Rosjanina robi na nim wielkie wrażenie.

PRAWNIK BETERBIJEWA: ARTUR CHCE ZUNIFIKOWAĆ CAŁĄ WAGĘ PÓŁCIĘŻKĄ >>>

- Myślę, że Beterbijew może być najlepszym "półciężkim" w historii. A wracam myślami do takich zawodników jak Bob Foster, John Conteh, Matthew Saad Muhammad czy Mustafa Muhammad. Nigdy nie widziałem takiego zawodnika jak Beterbijew - powiedział Arum.

- Nie myślałem, że Joe Smith (były mistrz świata WBO, zdetronizowany przez Beterbijewa niespełna dwa tygodnie temu - przyp. red.) zacznie w walce z Beterbijewem tak ostro. Ale wszyscy mówili, że Beterbijew zaczyna wolno, więc Joe zrobił to, co zrobił. Myślał, że to najlepsza opcja, jednak z takim gościem jak Artur nie możesz w ten sposób pogrywać. On zrzuca na rywali bomby nuklearne - dodał 90-letni szef grupy Top Rank.

Przypomnijmy, że w październiku mamy zobaczyć walkę Beterbijewa z Anthonym Yarde w Londynie, a w przyszłym roku może nas czekać starcie Rosjanina z jego rodakiem - mistrzem WBA Dmitrijem Biwołem - o wszystkie pasy w limicie 175 funtów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 30-06-2022 17:28:34 
No żeby się zapisać historycznie w tej kategorii to musiałby narzucić naprawdę mocne tempo i brać sobie samych topowych zawodników. Musiałby odwzorować to co zrobił Canelo w latach 2017-? (jeszcze się nie skończyła jego wspaniała przygoda) pod względem jakości rywali. W teorii jest to możliwe, w praktyce w zasadzie nierealne. Wiek nie jest jego atutem, trochę czasu stracił przez kontuzje, poza tym może być ograniczony względami biznesowymi / promotorskimi.

Poza tym oczywiście to kwestia umowna. Kowaliow przez kilka lat rządził kategorią półciężką, ale suma sumarum przegrał dwa razy z Synem Bożym, więc jak to potraktować historycznie? Bo dla mnie osobiście to Andre Ward zasługuje na wyższe miejsce w znaczeniu ogólnym limitu 175. Beterbijew można powiedzieć, że jest w podobnym miejscu jak kilka lat wcześniej Kowalew - 3 paski, ale tych zawodników renomowanych brakuje w jego CV, a wcale się nie zdziwię jak Bivol by go wypunktował, a Canelo znokautował. Jeśli faktycznie będzie podejmował wyzwania to wcześniej czy później się moim zdaniem potknie.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 30-06-2022 21:00:56 
Polakos jak ty mi zawsze humor poprawiasz ;)
Artykuł o Beterbievie, a ty ze canelo jest best of the best.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 30-06-2022 23:50:37 
Nie będzie jeśli będzie walczył pod Arumem, który nie puści go na Biwoła. Tak samo Crawford marnował się w półśredniej u Aruma i stracił swoje najlepsze lata.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.