PRAWNIK BETERBIJEWA: ARTUR CHCE ZUNIFIKOWAĆ CAŁĄ WAGĘ PÓŁCIĘŻKĄ

Redakcja, Boxingscene

2022-06-25

Wielka wygrana nad Joe Smithem Jr (27-4, 21 KO) otworzyła Arturowi Beterbijewowi (18-0, 18 KO) wiele furtek. Pełna unifikacja z Dimitrijem Biwołem, obrona pasów WBC, WBO i IBF z Anthonym Yarde'em czy może waga ciężka? Rosjanin ma twardy orzech do zgryzienia.

Ostatnio najwięcej mówiło się o tym, że pięściarz mieszkający na co dzień w Kanadzie wybierze się do Londynu, by w październiku skrzyżować rękawice ze wspomnianym już wcześniej Yarde'em. Byłoby to pokłosie informacji o porozumieniu pomiędzy Bobem Arumem (promującym Beterbijewa) i Frankiem Warrenem (opiekunem Yarde'a). Jak widzi to z kolei Anthony Rudman, zajmujący się karierą Rosjanina od strony prawnej? Oddajemy głos zainteresowanemu.

- Na chwilę obecną nie ma oficjalnej oferty, która byłaby przedstawiona Arturowi i jego ekipie. To nie oznacza jednak, że nie ma rozmów pomiędzy Top Rank a Frankiem Warrenem, ale oficjalna oferta nie została przedstawiona.

- Jestem pewien, że gdy nadejdzie czas, Top Rank skontaktuje się z otoczeniem Artura i nim samym, składając ofertę. Top Rank na pewno szuka różnych opcji. Bob Arum jasno określił, kogo widziałby jako następnego przeciwnika dla Artura. Trener Artura i jego sztab przyglądają się różnym opcjom, Biwołowi, Yarde'owi i innym różnym pięściarzom, potem zdecydujemy, co będzie najlepszym wyborem dla Artura.

- W tym momencie mogę powiedzieć tylko tyle, że celem Artura jest pełna unifikacja kategorii półciężkiej. Mam nadzieję, że stanie się to w następnej walce, albo w niedalekiej przyszłości. Jeśli ta walka nie może się odbyć na platformie DAZN (taką możliwość zablokował sam Arum - dop.red.), to jestem pewien, że jest sposób, aby zorganizować to w ESPN - podsumował prawnik z Kanady.