JOYCE: JOSHUA NIE TRZYMA JUŻ CIOSU, TYLKO JA MOGĘ POKONAĆ FURY'EGO

Redakcja, The Sun

2022-06-20

Joe Joyce (13-0, 12 KO) wymieniany jest jako możliwy rywal Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO), pomimo iż ten konsekwentnie powtarza, że z boksem już skończył. Joyce przy okazji podszczypnął Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO), z którym, delikatnie mówiąc, raczej się nie lubi.

Obaj mają przed sobą walki. Joyce znacznie łatwiejszą - 2 lipca z Christianem Hammerem (27-9, 17 KO). Joshuę czeka 20 sierpnia rewanż z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

- Jeśli jakimś cudem Joshua pokona Usyka, będzie musiał zmierzyć się ze mną lub zwolnić pas. Ale nie wierzę, by udał się mu ten rewanż. Ten facet nie trzyma już ciosu, a i serce do walki nie jest już takie samo jak kiedyś. To już bardziej biznesmen - stwierdził wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej z Rio (2016).

- Spodziewam się, że Fury wróci i zawalczy jeszcze w tym roku. Tyson i Joe Joyce mogliby w październiku wypełnić stadion Wembley - stwierdził niedawno Bob Arum, współpromotor Fury'ego.

- Jestem jedynym zawodnikiem, który miałby z nim szansę. Nikt inny nie pokona Tysona. Jeśli on jeszcze podejmie wyzwanie, tylko ja mógłbym z nim wygrać - przekonuje Joyce.