BETERBIJEW ZMIAŻDŻYŁ SMITHA I ZUNIFIKOWAŁ PASY IBF/WBC/WBO!

2022-06-19

Artur Beterbijew (18-0, 18 KO) rozjechał Joe Smitha Jr (27-4, 21 KO) i do swoich pasów WBC i IBF wagi półciężkiej dorzucił jeszcze tytuł WBO!

Nieoczekiwanie w pierwszej minucie Rosjanin zmienił się w boksera pracującego z defensywy, ale po krótkim zrywie Amerykanina Artur doszedł do głosu. Tuż przed przerwą trafił prawym sierpem na czubek głowy i Smith Jr po raz pierwszy w karierze był liczony. Za moment zabrzmiał gong.

Joe rzucił się do odrabiania strat, lecz w 40. sekundzie nadział się na identyczną kontrę prawym sierpowym w czoło i znów był w nokdaunie. Beterbijew wyczuł kryzys rywala, rzucił się na niego i po krótkiej kombinacji przy linach Smith po raz drugi w tej rundzie, a trzeci w ogóle, był liczony do ośmiu.

Beterbijew takich sytuacji nie wypuszcza z rąk. Świetna akcja prawy podbródkowy-prawy sierp zakończyła ten krótki, nierówny bój. Pojedynek trwał łącznie 5 minut i 19 sekund!