WYMIANA ZDAŃ INOUE Z FULTONEM. WKRÓTCE HITOWA WALKA?

Redakcja, Social Media

2022-06-16

W wielkim rewanżu mistrzów wagi koguciej Naoya Inoue (23-0, 20 KO) znokautował na początku czerwca Nonito Donaire'a i jest już mistrzem świata IBF, WBA i WBO, a wielu widzi go na szczycie rankingów bez podziału na kategorie. Tymczasem trwają spekulacje na temat kolejnego rywala Japończyka, które podsyca sam Inoue.

W kategorii super koguciej na Naoyę czekają bardzo dobrzy mistrzowie: Stephen Fulton (mistrz WBO i WBC) i Murodżon Achmadaliew (mistrz IBF i WBA). Natomiast w wadze koguciej mistrzem WBO jest Paul Butler i jego walka o wszystkie pasy z Japończykiem (na Wyspach lub w Japonii) również jest kuszącą opcją. Podobno trwają już rozmowy w sprawie pojedynku z Brytyjczykiem, ale ostatnia wypowiedź Inoue w mediach społecznościowych wskazuje na Fultona.

- Poczekajcie (na walkę z Fultonem - przyp. red)... Wynik będzie taki sam jak z Donaire, nieważne, czy będę walczył w Reyesach (rękawice szczególnie odpowiadające mocno bijącym zawodnikom - przyp. red.), czy nie - stwierdził japoński "Potwór", nawiązując do słów kibiców na temat jego starcia z Amerykaninem.

- Wkrótce się przekonamy - krótko podsumował wypowiedź Japończyka Amerykanin.

Stephen Fulton pokonał niecałe dwa tygodnie temu Daniela Romana i potwierdził swoje aspiracje do miana jednego z najlepszych bokserów na świecie. Jego konfrontacja z "Potworem" z pewnością byłaby wielkim wydarzeniem.