WYMIANA ZDAŃ INOUE Z FULTONEM. WKRÓTCE HITOWA WALKA?

W wielkim rewanżu mistrzów wagi koguciej Naoya Inoue (23-0, 20 KO) znokautował na początku czerwca Nonito Donaire'a i jest już mistrzem świata IBF, WBA i WBO, a wielu widzi go na szczycie rankingów bez podziału na kategorie. Tymczasem trwają spekulacje na temat kolejnego rywala Japończyka, które podsyca sam Inoue.

W kategorii super koguciej na Naoyę czekają bardzo dobrzy mistrzowie: Stephen Fulton (mistrz WBO i WBC) i Murodżon Achmadaliew (mistrz IBF i WBA). Natomiast w wadze koguciej mistrzem WBO jest Paul Butler i jego walka o wszystkie pasy z Japończykiem (na Wyspach lub w Japonii) również jest kuszącą opcją. Podobno trwają już rozmowy w sprawie pojedynku z Brytyjczykiem, ale ostatnia wypowiedź Inoue w mediach społecznościowych wskazuje na Fultona.

- Poczekajcie (na walkę z Fultonem - przyp. red)... Wynik będzie taki sam jak z Donaire, nieważne, czy będę walczył w Reyesach (rękawice szczególnie odpowiadające mocno bijącym zawodnikom - przyp. red.), czy nie - stwierdził japoński "Potwór", nawiązując do słów kibiców na temat jego starcia z Amerykaninem.

- Wkrótce się przekonamy - krótko podsumował wypowiedź Japończyka Amerykanin.

Stephen Fulton pokonał niecałe dwa tygodnie temu Daniela Romana i potwierdził swoje aspiracje do miana jednego z najlepszych bokserów na świecie. Jego konfrontacja z "Potworem" z pewnością byłaby wielkim wydarzeniem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 17-06-2022 12:05:26 
Zanim Inoue zawalczy z Fultonem, chciałbym aby zdemolował tego fałszywego mistrza Butlera i następnie dał walkę Casimero, faktycznemu posiadaczowi pasa WBO.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.