JULIUS FRANCIS MOŻE LICZYĆ NA WSPARCIE SZEFA

Redakcja, TalkSport

2022-06-14

Julius Francis (23-24-1, 12 KO) należał do europejskiej czołówki wagi ciężkiej lat 90. Rano informowaliśmy Was o nokaucie, jaki były mistrz Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej zafundował agresywnemu mężczyźnie. Jakie będą tego konsekwencje?

Wygląda na to, że niewielkie... Policja nikogo nie aresztowała, a Roger Wade, szef firmy Boxpark, dla której jako ochroniarz pracuje teraz dawny pięściarz, wziął swojego pracownika w obronę.

"Julius to jedna z najprzyjaźniej nastawionych osób jakie spotkałem w życiu. Pomaga innym i szkoli młode dzieciaki. On i pozostali pracownicy ochrony naszej firmy przez kwadrans próbowali uspokoić tego mężczyznę i jego kolegów przed agresywnym zachowaniem. Nasi klienci oraz pracownicy byli przez nich obrażani, opluwani, a niektórzy nawet zostali uderzeni. W końcu jeden z tych mężczyzn skonfrontował się z Juliusem. Ten tylko działał w obronie własnej. Takie agresywne zachowania nie powinny być tolerowane. Stoję murem za Juliusem" - napisał w krótkim oświadczeniu Wade.

57-letni obecnie Francis po serii czternastu kolejnych porażek z mocnymi rywalami (uważany był za mocnego journeymana) zakończył karierę w 2006 roku. W swoim CV ma wygrane nad Pele Reidem (TKO 3), Scottem Welchem (PKT 12) czy Dannym Williamsem (PKT 12). Wideo z zajścia, a w zasadzie końcówki zamieszania i nokautu, prezentowaliśmy Wam TUTAJ.

Kamera BOKSER.ORG jest wszędzie. Oto nasz wywiad z Juliusem Francisem sprzed ponad dwunastu lat!