DANIEL DUBOIS (WICE)MISTRZEM ŚWIATA WAGI CIĘŻKIEJ FEDERACJI WBA

Redakcja, Informacja własna

2022-06-12

Daniel Dubois (18-1, 17 KO) poleciał do paszczy lwa, znokautował niepokonanego dotąd Trevora Bryana (22-1, 15 KO) i sięgnął po pas WBA Regular wagi ciężkiej!

Brytyjczyk już po pół minuty trafił mocną akcją lewy-prawy. Amerykanin cofnął się do defensywy, choć radził sobie w niej dobrze, będąc śliskim i trudnym do trafienia czystym ciosem. Oddał jednak zupełnie inicjatywę pretendentowi, który w drugiej rundzie zaczął trafiać lewym prostym.

Przewaga Dubois wzrosła w trzecim starciu. Czterdzieści sekund przed końcem zachwiał championem prawym sierpowym i aż do gongu obijał go przy linach. Bryanowi trzeba oddać, że nawet będąc w dużym kryzysie potrafił zachować zimną krew i sprytnie uniknął nokdaunu. Ale co się odwlecze...

Dubois już na początku czwartej rundy wstrząsnął przeciwnikiem lewym sierpowym. Ponad minutę później wstrzelił się w tempo takim samym lewym sierpem, trafił czysto w szczękę Amerykanina i wygrał przez techniczny nokaut.

Tak oto Dubois został (wice)mistrzem świata, bo przecież prawdziwym i pełnoprawnym championem WBA pozostaje Aleksander Usyk (19-0, 13 KO). Teraz przed Anglikiem obowiązkowa obrona ze zwycięzcą eliminatora Hughie Fury vs Michael Hunter (2 lipca).