DZIŚ NAJTRUDNIEJSZY TEST MISTRZA OLIMPIJSKIEGO WAGI SUPER CIĘŻKIEJ

Redakcja, Informacja prasowa

2022-06-10

Blisko 114 kilogramów zanotował Bachodir Żalolow (10-0, 10 KO) - mistrz świata w boksie olimpijskim oraz mistrz olimpijski z Tokio w wadze super ciężkiej. Dziś w nocy jego rywalem będzie mocny Jack Mulowayi (11-2-1, 7 KO).

Belg z kongijskimi korzeniami zanotował niewiele mniej - 109,75 kg. Danie główne gali "SHOBOX: The New Generation" zakontraktowano na osiem rund. Tuż przed walką wieczoru odbędzie się inna potyczka w krainie olbrzymów. Naprzeciw siebie staną niepokonani George Arias (17-0, 7 KO) i Alante Green (10-0-1, 7 KO). Ten pojedynek również zakontraktowano na osiem rund.

- To moja pierwsza walka wieczoru i jestem tym faktem zaszczycony. Pokażę nad czym tak ciężko pracowałem. Nie miałem problemu z przestawieniem się z boksu olimpijskiego na zawodowy, ale każdy kolejny rywal będzie teraz prezentował coraz wyższą klasę. Spotkam się z twardym facetem, który nigdy nie leżał na deskach, lecz dla mnie to po prostu kolejna walka. Nic więcej. Nie ukrywam, że nie mogę się już doczekać walk o mistrzostwo świata wagi ciężkiej - mówi dwumetrowy Uzbek.

- Nie będę na siłę szukał nokautu, lecz jeśli tylko nadarzy się okazja, podkręcę tempo. Ale nigdy nie rzucam się na rywali i nie biję na oślep, ja staram się bardziej ustawić przeciwnika i czysto przycelować. Jestem na tyle duży i silny, że każdy czysty cios rani - dodał Żalolow.

- Mam wszystkie potrzebne narzędzia, aby go pokonać. To oczywiście bardzo utytułowany zawodnik, złoty medalista olimpijski, według mnie jednak nie walczył dotąd z rywalem mojej klasy. Z kimś, kto będzie w stanie przyjąć jego dobry cios, by odpowiedzieć za moment swoim. Zamierzam więc go mocno sprawdzić i przetestować. Wierzę, że jestem od niego silniejszy fizycznie - stwierdził z kolei zmotywowany Mulowayi.