ROBERT GARCIA: BĘDZIEMY PRACOWAĆ NAD MENTALNOŚCIĄ JOSHUY

Redakcja, Talk Sport

2022-06-08

Od kilku dni wiemy, że Robert Garcia przygotuje Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO) do planowanego na siepień w Arabii Saudyjskiej rewanżu z zeszłorocznym pogromcą Brytyjczyka, Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). Oto najnowsza obszerna wypowiedź Garcii na temat współpracy z AJ'em.

REWANŻ USYKA Z JOSHUĄ 20 SIERPNIA? >>>

- Wielu zawodników myśli, że nigdy nie przegrają, więc mam wrażenie, że porażka z Andym Ruizem Juniorem (w czerwcu 2019 roku, w grudniu tego samego roku AJ odzyskał pasy w rewanżu - przyp. red.) miała na Anthony'ego istotny wpływ. Myślał prawdpodobnie, że to może być koniec jego kariery - powiedział Garcia.

- Myślę, że jestem tutaj między innymi po to, żeby zmienić mentalność Anthony'ego. Ja i Angel Fernandez (trener, który pozostał w ekipie Brytyjczyka - przyp. red.) będziemy nad tym pracować - dodał Amerykanin.

- Anthony stworzył zespół ludzi, którzy bedą pracować nad właściwym planem na walkę, treningiem i ogólną strategią. Oprócz mnie i Angela w ekipie są jeszcze inni, bardzo mądrzy ludzie (...) - podsumował temat charyzmatyczny fachowiec.