ADAM KOWNACKI vs ALI EREN DEMIREZEN 30 LIPCA W NOWYM JORKU

Redakcja, PBC

2022-06-08

Najlepszy obecnie polski bokser wagi ciężkiej - Adam Kownacki (20-2, 15 KO) - wróci do ringu 30 lipca w Nowym Jorku. Rywalem Polaka będzie wysoko notowany Turek Ali Eren Demirezen (16-1, 12 KO).

Przypomnijmy, że Demirezen - zajmujący obecnie trzynaste miejsce w rankingu WBO - pokonał w styczniu tego roku Geralda Washingtona przed czasem (TKO w ósmej rundzie). Washington to były rywal Kownackiego, który wygrał z Amerykaninem w 2019 roku przez TKO w drugiej rundzie. Potem pokonał Chrisa Arreolę, ale w 2020 i 2021 roku przyszły dwie porażki przed czasem z Robertem Heleniusem i Adam stanął na rozdrożu.

Dodajmy, że rywalami Alego Erena Demirezena byli w przeszłości trzej Polacy - Kamil Sokołowski, pochodzący z Ukrainy Siergiej Werwejko i Patryk Kowoll. Demirezen wygrał wszystkie ww. pojedynki. Ciekawa była również kariera amatorska Turka, był on uczestnikiem m.in. igrzysk w Rio, ale poważnych sukcesów na wielkich imprezach nie odniósł.

Walką wieczoru gali w brooklyńskim Barclays Center, gdzie dojdzie do walki Kownacki vs Demirezen, będzie pojedynek w wadze półśredniej - Danny Garcia vs Jose Benavidez. Zobaczymy również bardzo ciekawą potyczkę w wadze junior półśredniej - Gary Antuanne Russell vs Rances Barthelemy.