DEVIN HANEY OGRAŁ KAMBOSOSA I ZUNIFIKOWAŁ WAGĘ LEKKĄ!

Redakcja, CompuBox

2022-06-05

Devin Haney (28-0, 15 KO) bezdyskusyjnym mistrzem świata wagi lekkiej! Amerykanin stosunkowo łatwo uporał się na terenie rywala z George'em Kambososem (20-1, 10 KO) i do swojego pasa WBC dorzucił jeszcze WBA/IBF/WBO.

Amerykanin zgodził się na klauzulę rewanżu w przypadku swojego zwycięstwa, poleciał do paszczy lwa, a jego ojciec i trener doleciał na walkę syna w ostatniej chwili. Australijczyk dodatkowo starał się wyprowadzić Haneya z równowagi na konferencjach prasowych i zapowiadał, że "wejdzie mu w głowę". Amerykanin jednak wytrzymał to ciśnienie i już w ringu dał przeciwnikowi lekcję pokory.

To była taktyczna walka, bez spięć i fajerwerków. Haney na dobrą sprawę załatwił wszystko lewym prostym. Kambosos nie potrafił znaleźć odpowiedzi na tę broń ani złapać swojego rytmu. Po ostatnim gongu tej stosunkowo jednostronnej walki sędziowie punktowali 116:112, 116:112 i 118:110 (Paweł Kardyni).

Statystyki ciosów:
Haney 147/588 (25%) - Kambosos 100/417 (24%)

- Czułem się komfortowo i po prostu trzymałem się planu taktycznego. Miałem trafiać i samemu nie dawać się trafić. Przez zdecydowaną część walki to mi się udawało. Odpuściłem w ostatniej rundzie, bo wiedziałem, że spokojnie to wygrywam - powiedział po wszystkim zadowolony Haney. Teraz będzie musiał dać Kambososowi rewanż, lecz po dzisiejszej przeprawie nie powinien się go raczej obawiać...