LUKE CAMPBELL: ROBERT GARCIA WIE, JAK ZACHOWAĆ SIĘ W WIELKICH WALKACH

Złoty medalista igrzysk w Londynie w wadze 56 kg, Brytyjczyk Luke Campbell ogłosił w lipcu zeszłego roku zakończenie kariery, ale wciąż pilnie śledzi bokserską scenę. Ostatnio skomentował zmianę trenera, na jaką zdecydował się Anthony Joshua (24-2, 22 KO), były zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej, notabene również mistrz olimpijski z Londynu.

NOWY TRENER JOSHUY JUŻ W ANGLII >>>

Przypomnijmy, że po porażce z Aleksandrem Usykiem we wrześniu zeszłego roku i utracie pasów IBF, WBA i WBO Joshua długo myślał nad zmianą trenera. Następcą Roberta McCrackena zostanie ostatecznie Robert Garcia, z którym AJ spotkał się kilka miesięcy temu podczas podróży po USA. Amerykanin przybył już do Anglii i przygotuje Joshuę do planowanego na sierpień rewanżu z Ukraińcem.

- Joshua rozstał się z Robertem McCrackenem, ja też to kiedyś zrobiłem. McCracken był bardzo zajęty pracą z brytyjską kadrą i nie miał dla mnie wystarczajaco dużo czasu (...) - powiedział Campbell.

- Spotkałem się całkiem niedawno z Robertem Garcią i Joshuą. Garcia pracował i pracuje z zawodnikami światowej klasy, ma wielkie doświadczenie na najwyższym poziomie. Wie, jak zachować się w wielkich walkach, gdy presja jest olbrzymia. Jestem przekonany, że Joshua zobaczył w Garcii coś, czego potrzebuje i to nie tylko od strony czysto sportowej - dodał 34-letni Brytyjczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 18:30:24 
Antosiowi przydałoby się żeby ktoś poradził nie tylko to jak zachować się w wielkich walkach, ale w ogóle i w życiu i że nie wolno bejtać o darmowe burgery w mcdrive
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 18:53:57 
dzisiaj dzień dziecka, może z tej okazji chociaż będą darmowe burgery dla Antosia.
 Autor komentarza: fighter777
Data: 01-06-2022 18:59:29 
Joshua nigdy nie pokona Usyka w bokserskich szachach. Tak samo Fury nie ma wielkich szans w takich szachach z Usykiem. Fury na tle mega lotnego na nogach Usyka będzie wyglądał na ociężałego i powolnego. Fury jednak będzie faworytem w ewentualnej walce z Usykiem ponieważ będzie korzystał z siły fizycznej i swojej masy.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 19:01:37 
fighter a pamiętasz walkę Adamka z Kliczko. Tam też Adamek miał być szybszy, jednak okazało się na odwrót. Być może tak było w rzeczywistości, ale właśnie wzrost i zasięg to neutralizują. To są ogromne różnice by dojść do Furego Usyk musiałby pokonać 8 cm większy zasięg niż u Antosia.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 01-06-2022 19:02:24 
Aj może wygrać z Usykiem tylko na zasadzie wóz albo przewóz, czyli ruszyć i próbować czymś mocnym go trafić i następnie skończyć. A jak nie wyjdzie, to na zmęczeniu słynący z końskiej wydolności Usyk może sam AJ'a zastopować.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 19:03:39 
ta walka to dobre porównianie, choć i Usyk i Fury są lepsi od Adamka i Kliczki, to jednak proporcje są zachowane bo Adamek był tyle słabszy od Usyka ile Kliczko od Furego. Fury ma rację że przebieg byłby bardzo podobny
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 19:05:41 
nie róbmy już półboga z Usyka, pierwsza walka wcale nie była taka jednostronna. Moim zdaniem byłoby to możliwe by Aj go nawet wypunktował, tylko musiałby schudnąć, a to pozwoliłoby mu stosować więcej przyśpieszeń, w pierwszej walce Usyk miał problemy gdy Aj to robił.
No ale wygląda jednak na to że decydując się na tego trenera, postawili na inny wariant.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 19:06:44 
mimo wszystko mam nadzieję że zobaczymy Aj fizycznie przygotowanego chociaż tak jak w ostatniej walce, a nie nakokszonego niepotrzebnie, stawiającego na siłowe rozwiązania, zresztą z jego szklaneczką to nie ma prawa się udać
 Autor komentarza: Flakon
Data: 01-06-2022 19:33:02 
Wchodzę, czytam artykuł, potem zaglądam w sekcję komentarzy i co widzę ?
Na 8 postów 6 jest "ziomusia".
Wychodzę...
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 01-06-2022 20:29:16 
fajnie i nie wracaj.
Niby wychodzisz a zaraz wbijesz na inne konto i znowu zaczniesz spam z marudzeniem leszczu
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 01-06-2022 21:01:28 
Nie można obarczać McCrackena winą za porażkę Anthonyego ale fakt faktem zawiódł facet w narożniku i to dość solidnie. Nie można całą walkę wmawiać zawodnikowi że jest super po czym w ostatniej rundzie nagle zmienić optykę całkowicie i siać panikę stwierdzając że potrzebny jest nokaut.

Powinno to wyglądać inaczej. Facet już od półmetku powinien budować w AJ u poczucie że robi zdecydowanie za mało i strategia nie działa i trzeba dzialac zdecydowanie bardziej stanowczo.

Oczywiście koniec końców to zawodnik ma się przełamać i w razie czego podejmować pewne działanie ale narożnik też może tu albo przeszkodzić albo pomóc.

No i ogólnie strategia boksowania z Usykiem która chyba w swojej głowie uroil sobie Joshua ciągle ględząc że on może go pokonać boksersko również nie była dobrym pomysłem a przecież McCracken musial brać udział w opracowywaniu taktyki. Zobaczymy jak to będzie wyglądać z kimś innym. Czasami to może pomóc obudzić w zawodniku nowy ogień a czasami nie daje nic pozytywnego.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 02-06-2022 00:02:29 
On sobie niczego nie uroił, tylko po 3-ej rundzie zdał sprawę, że boksując nie przegra walki przed czasem. To była fasada mająca za zadanie ukryć przed światem, że duży przestraszył się małego.
Trener może mieć najlepsze rady i wbijać je zawodnikowi pomiędzy każdą rundą, ale potem zawodnik musi to wykonać. To jak ze skakaniem przez kozła na WF-ie. Nauczyciel pokaże i wytłumaczy jak, a potem jeden podbiegnie i przeskoczy, a drugi podbiegnie i stanie jak wryty. Blokady psychiczne, nad tym się pracuje miesiącami, a podczas walki trzeba działać szybko. Dostał potężną plombę pod koniec trzeciej rundy i cały jego plan poszedł się walić, ponieważ zobaczył że Usyk może go zranić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.