ROSJA: WYGRANE PAPINA I KUŹMINA, WPADKA WŁASOWA

W Rosji w piątkowy wieczór odbyły się dwie równoległe gale - w Omsku oraz Moskwie. I zanotowaliśmy jedną sporą niespodziankę.

Warto odnotować wygraną w stolicy już w pierwszej rundzie Siergieja Kuźmina (17-2, 13 KO). Ale również fakt, że Richard Lartey (14-6, 11 KO) znów podłożył się po ciosie, który na pewno nie był nokautujący. Kuźmin skontrował prawą ręką, trafił gdzieś w okolice barku, a pięściarz z Ghany znów zainkasował pieniądze i skorzystał z okazji, by "uciec" od walki.

Aleksiej Papin (14-1, 13 KO) po ponad rocznej przerwie przejechał się po Dilanie Prasoviciu (15-3, 12 KO). Czołowy "cruiser" wchodził w półdystans sierpami i mocnymi hakami na korpus, przewracając rywala trzykrotnie już w pierwszej rundzie. W drugiej zaś dokończył dzieła zniszczenia.

Niespodziewanej porażki - gdzieś pomiędzy wagą półciężką a cruiser, doznał Maksim Własow (46-5, 26 KO). Były pretendent do mistrzostwa świata w obu limitach przegrał przed czasem z młodszym rodakiem, Dilmurodem Satibaldijewem (13-2, 4 KO). Ten był dotąd znany z wygranych nad weteranami - Geardem Ajetoviciem, Dmitrijem Suchockim czy Romanem Szkarupą. Teraz jednak zapisał zwycięstwo nad zawodnikiem światowej czołówki. Konsekwentnie bił lewym hakiem na korpus, ranił tą akcją Własowa, dodatkowo po przypadkowym zderzeniu głowami Własow nabawił się kontuzji, aż w końcu w szóstej rundzie ogłoszono wygraną skazywanego na porażkę Satibaldijewa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 28-05-2022 18:25:19 
Porażka Własowa to duże zaskoczenie w 2021 stoczyl dwie bardzo dobre walki z Valera do jajca i bliska z Joe Smithem Jr. (zdaniem wielu powinien wygrac) i uważałem go za absolutny top LHW (może nawet pierwsza piątke a już na pewno 10-tke) - jak widać coś sie skończyło (na konkurencji jest informacja, że kończy kariere).
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-05-2022 18:46:44 
Własow się zużył po 51 walkach. Za młodu uchodził za wielki talent rosyjskiego boksu, ale przez całą karierę brakowało mu trochę tężyzny fizycznej i szczęścia. Przegrał 4 walki, wszystkie z dobrej klasy rywalami, wszystkie w USA i wszystkie problematycznie. Piątą przegrał z Satybałdijewem, Tatarem krymskim i byłym reprezentantem Ukrainy, który jako twardy ofensywny swarmer mógł być dla Własowa bardzo niewygodny. Decyzja o zakończeniu kariery chyba słuszna, zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 28-05-2022 19:05:35 
Dokladnie, czegos tam zabraklo mam nadzieje że nasz Masternak nie podzieli jego losu, bo można powiedzieć że ich kariery maja wspólne mianowniki.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 28-05-2022 19:06:39 
ps. jednym z nich jest obecny rekord hehe, ale to oczywiscie zbieg okolicznosci
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-05-2022 20:35:33 
Up
Podobieństwo bilansów wręcz zadziwiające i do tego ten sam wiek 35 lat.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 29-05-2022 00:42:13 
Warunki fizyczne też za bardzo nie odbiegają (Master zapewne silniejszy fizycznie), dodatkowo kazdy z nich porazki notowal tylko z mocnymi graczami (chociaz Master chyba wypadal lepiej w tych duzych walkach, z zawodnikami byc moze nawet lepszymi), sam styl (bardziej techniczny, chociaż Masternak to hybryda wielu stylów) również. Zjawisko wręcz "zjawiskowe" ;p oby finał był rozbierzny
 Autor komentarza: marcinm
Data: 29-05-2022 00:55:46 
*rozbiezny
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.