ADAM BALSKI: DOBRA BITKA, ZA MAŁO BOKSU

- Co to była za wojna - zachwalał potyczkę Adama Balskiego (16-2, 9 KO) z Alenem Babiciem (11-0, 10 KO) promotor gali w Londynie, Eddie Hearn.

- Bitka była dobra, ale powinno być trochę więcej boksu. Nie wszystko idzie jednak tak, jakby się chciało - komentował na gorąco pięściarz z Kalisza tuż po zejściu z ringu.

Przypomnijmy, że Polak już w piętnastej sekundzie posłał faworyta na deski lewym sierpowym. Potem miał go zranionego w ostatniej odsłonie, nie zdołał jednak dobić zranionej ofiary i przegrał na kartach wszystkich sędziów.

- Długo nie zobaczymy tak dobrych dziesięciu rund w tym limicie - chwalił obu wojowników Tony Bellew, dawny champion kategorii cruiser.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-05-2022 08:45:08 
Emocjonująca walka i świetna do oglądania. Wolę takie bitki od pykania dwóch "artystów ringu", w których do celu dochodzi po 5 obcierek na rundę. Gdyby Balski był dobrze przygotowany, to chyba by to wygrał. Jednak, jak twierdzi Miszkiń, on należycie przygotowany do tego pojedynku nie był. Sparował z byle kim, trenował za krótko i to zaowocowało brakami kondycyjnymi (nagminnie przegrywana końcówki rund) oraz technicznymi problemami w wymianach przy linach (za mało podbródkowych i ciosów na dół, nieskuteczna obrona). Pomimo tego Adamowi należą się duże słowa uznania za pokazanie niezłej krzepy (siła ciosu, odporność), dobrą pracę nóg i przede wszystkim waleczność i ambicję. Babicia można krytykować jako prymitywnego cepiarza, ale jego ewidentne wady są rekompensowane przez zalety, jak siła ciosu i siła fizyczna poparta zaskakująco dobrą kondycją. Jego walki są bardzo widowiskowe.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-05-2022 10:05:54 
Bez pełnych przygotowań wychodzenie do kogoś takiego jak Babić to trochę bez sensu.

Adam dał z siebie wszystko ale brakowało paliwa.
Ok. Może za dużo skakał będąc poza dystansem a za mało schodził z lin, wchodząc w klincz czy schodząc na boki.
Michał Cieślak zmieniał pozycję na mańkuta i w przypadku Adama fajnie mógłby schodzić w prawo i oszukiwać Babicka.

Moim zdaniem za mało ciosów na dół, szczególnie jak Babić z rękami u góry podchodził aby zadawać swoje sierpy.

Adam udowodnił swoją wszechstronność, fajne kontry.
Posadził Babicia.


Wiadomo że Hearn wziął Adama bo wiedział że nie jest w pełni gotowy i nie uszkodzi mu Babicia.

Nie wiem jak Master by sobie radził z taką presją.
Babić mógłby Mastera zdominować.
Z drugiej strony Hearn by nie ryzykował wypuszczania Babicia na Mastera po pełnym obozie.


Tacy charakterni bokserzy jak Balski czy Cieślak lepiej nadają się na takich jaskiniowców.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 22-05-2022 12:22:47 
Babicz to caveman sraszkłocz
 Autor komentarza: maro1988
Data: 22-05-2022 12:30:01 
Balski z Babiciem to sredniacy .Masternak spokojnie by wygrał z Babiciem.Co do Balskiego to powiem tak serducho do walki ma,szczeka tez dobra, obrona słaba,kondycja też.Co do walki Balski powinien toczyc walka na srodku ringu bo był szybszy w zadawaniu ciosów ale własnie brakowało kondycji a Babic spychał Balskiego do lin bo tam mu było łatwiej trafiac Balskiego.Ta walka była do wygrania ale starego wilka sie juz nie nauczy Balki taki ma styl zadaje pare ciosów i cofa sie do lin prez co przegrywa rundy.
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 22-05-2022 16:58:45 
Coraz mniej tutaj rzeczowej oceny... Szkoda. No ale jak mówią stratedzy, internet to najtańsza broń w każdej walce. Meritum: nie porównując umiejętności, było to coś a'la Adamek - Briggs. Szkoda, z punktu widzenia Polaka, że źle oceniono sytuację po 9. rundzie, gdy Chorwat nieco sfaulowany, był zamroczony jeszcze na początku ostatniej rundy i była szansa na kolejne liczenie. Balski jak na półzawodowca pokazał się po raz kolejny dobrze i jak w przypadku Kamila Sokołowskiego można tylko gdybać, co by było gdyby 10 lat wcześniej trafił pod odpowiedzialne skrzydła. Ślady na twarzy Polaka pokazują jednak, że otrzymał dużo ciężkich ciosów, mimo że je ustał. Wydaje się, że Różański ze swoją fizycznością nie powinien mieć żadnych problemów z Chorwatem. A swoją drogą zestawienie fizyczności Balskiego i Różańskiego pokazuje jak pojemna może być ta kategoria i jednocześnie myląca, bo Tyson, Holly czy Wilder też by do niej należeli.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.