TRUDNA, WYJAZDOWA WALKA PRZEMKA ZYŚKA O TYTUŁ

W światowym boksie liczą się cztery federacje. Piątą siłą, która stara się gonić te najważniejsze, jest federacja IBO. I właśnie o pas tej organizacji powalczy Przemysław Zyśk (18-0, 6 KO).

To nie będzie łatwe zadanie dla "Ostrołęckiego Tarana". Polak wystąpi na terenie rywala - konkretnie 25 czerwca w Coventry. W stawce znajdzie się wakujący pas International Boxing Organization wagi junior średniej.

Naprzeciw Zyśka stanie twardy Sam Eggington (31-7, 18 KO), który ma na rozkładzie tak uznane marki jak Frankie Gavin (TKO 8), Paul Malignaggi (KO 8) czy Carlos Molina (PKT 12).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 20-05-2022 16:14:41 
Fajna walka, Zyśk nie ma nic do stracenia, a może zyskać nawet jak nie zdobędzie tytułu, kolejnymi "angażami" w UK. Powodzenia.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-05-2022 17:14:35 
Przede wszystkim mamy walkę Polaka o pas mistrza świata! IBO to nie jest równoprawna federacja z WBA/WBC/WBO/IBF, ale to nie jest też żadna kanapa, ale profesjonalna organizacja. Pas o który będzie walczył Zyśk został zwakowany przez nie byle kogo, bo Erislandy'ego Larę, który był wieloletnim mistrzem świata IBO w tej kategorii.

Co do szans, to widzę je marnie. Eggington zapowiadał się na boksera wysokiej klasy, dopóki nie dorobił się szklanej szczęki. Tylko dla Zyśka to marna pociecha, ponieważ nie ma czym uderzyć. Polak jest w ogóle słabo sprawdzony, bo z nikim poważnym dotąd nie boksował. Z brodzika po kolana zostaje rzucony na głęboką wodę i pewnie utonie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-05-2022 18:57:09 
Wasilewski pokazuje że potrafi załatwić taką walkę dla mało znanego zawodnika.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 20-05-2022 19:50:14 
Zyśk jest tylko rzemieslnikiem i zapewne przegra ta walke na punkty, szkoda że niemal wszyscy zawodnicy w PL maja ten sam problem tj. brak solidnego uderzenia, bo technicznie jest kilku gosci na niezlym lub solidnym poziomie ale po prostu nie maja czym postraszyc. Gdyby tacy Sulecki, Stępień czy nawet taki Szeremeta mieli kopyto w lapie (lub chociazby solidny cios) to mogliby ugrac sporo wiecej ze swoich karier (zwlaszcza ten pierwszy)
 Autor komentarza: leon84
Data: 20-05-2022 20:15:06 
Każdy może mówić na Wasilewskiego co chce,ale promotor potrafi swoim podopiecznym załatwić ciekawe walki.Ta szklana szczęka Eggingtona to bzdura.Ogladałem kilka jego walk,choćby ta z niepokonanym Jikitou(świetny pojedynek) i mimo,że był w tej walce zraniony to szybko doszedł do siebie.Jestem ciekaw,jak poradzi sobie Zyśk,bo Anglik idzie cały czas do przodu i zadaje mnóstwo ciosów.
 Autor komentarza: Kelhar
Data: 20-05-2022 20:31:00 
Nie spodziewałem się, że Zyśk dopcha się do walki o jakiś pasek już w 2022 roku. Talenty holownicze AW dalej w cenie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.