KLICZKO O POWROCIE NA RING: MOTYWUJE MNIE POBICIE REKORDU FOREMANA

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) powtórzył nieśmiałą deklarację z zeszłego miesiąca, że jeśli tylko napaść Rosji na Ukrainę skończy się w niedługim czasie, on może wrócić na ring.

Ukraińca, który dwukrotnie zasiadał na tronie wagi ciężkiej, a drugie panowanie trwało aż dekadę, kusi legendarny rekord George'a Foremana. "Duży George" nokautując w 1994 roku Michaela Moorera, a potem broniąc tytułu w 1995 roku przeciwko Axelowi Schulzowi, wyśrubował rekord do granic możliwości. Wydawało się niemożliwe, by ktoś starszy niż on mógł zasiąść na tronie wszechwag. Ale młodszy z ukraińskich braci, obchodzący niedawno 46. urodziny Władimir, chętnie ten rekord spróbuje poprawić.

- Ta niespodziewana wojna jest z pewnością najważniejszą walką mojego życia, ale też najważniejszą wszystkich moich rodaków. Codziennie rakiety wystrzeliwane z Rosji i Białorusi chcą zniszczyć nasz świat. Byłem w Buczy osobiście i widziałem zabitych ludzi, z rękoma związanymi z tyłu. Zanim ich zabito, wcześniej ich torturowano. Świat lekceważył latami tego agresora i teraz ponosimy tego konsekwencje. Mariupol jest kompletnie zniszczony. Dziś dostajemy już pomoc, wciąż jednak potrzebujemy więcej broni - mówi "Doktor Stalowa Pięść", który od rozpoczęcia agresji putina wraz ze starszym bratem Witalijem Kliczką, merem Kijowa, zajmują się obroną ojczyzny.

- Chcę "Ostatniego Tańca". Przed rozpoczęciem wojny marzyłem o rewanżu z Tysonem Furym i zostaniu najstarszym w historii mistrzem świata wagi ciężkiej. Nie motywuje mnie złamanie komuś szczęki, tylko złamanie rekordu Foremana. Miałem taki pomysł, by na przełomie 45. i 46. roku życia wrócić, ale wtedy rozpoczęła się wojna. Teraz pozostaje jednak wiele pytań bez odpowiedzi. Krok po kroku, jeśli wojna szybko się skończy, to może jeszcze wrócę!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 17-05-2022 23:24:51 
chopie Tyson Fury by cię zmiótł z ringu, mimo wszystko nie chciał bym oglądać takiej deklasacji tak wielkiego mistrza.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 17-05-2022 23:28:54 
myślę że Vitek przy 50 miałby większe szansę niż Wladimir, bez mocnej szczęki w tym wieku to się nie może udac, Foreman to miał a i tak na farcie zdobył ten pas i to jeszcze w czasie gdy pasy były porozrzucane po całym świecie i nawet jakiś no namy mogli być w ich posiadaniu
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 17-05-2022 23:41:21 
Kocur poszedł grilować szczury wyłażą z dziur!!!

Wladimir sądzę że nawet bez Cygana będzie to bardzo trudne ,lecz życzę powodzenia!!!
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 17-05-2022 23:52:14 
dokładnie Kliczko tak tylko gada że chce Tysona, bo ten poszedł na emeryturę, gdyby nie ten fakt to nawet nie wyściubiałby nosa i o żadnym powrocie nie byłoby mowy. Kliczko boi się wpie*dolu od Furego, a wspominanie o chęci walki z nim to element wyparcia tego z podświadoomści. Jeśli tak jest że KLiczko wraca tylko dlatego że Fury odszedł na emeryturę, to można śmiało stwierdzić że Kliczko uciekł przed Furym i to na wiele lat
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 17-05-2022 23:53:48 
Kliczko uciekł przed Tysonem, a teraz gdy Tyson idzie na emeryturę on chce wrócić i co team Hearn ludzie wmawiacie że Fury uciekł przed rewanżem, jak to Kliczko uciekł na 7 czy 8 lat byle tylko nie spotkać Furego co za obłuda
 Autor komentarza: Ogar
Data: 18-05-2022 00:13:31 
Vitek miał szanse jako emeryt WBC mógł dostać walkę z marszu. Wrażliwy Władek nie ma szans z młodymi ogierami...
 Autor komentarza: Sambor
Data: 18-05-2022 00:56:10 
Jak by pasek wpad do Whyta Puleva albo Parkera to może by miał szanse ale z Furym Wilderem czy Usykiem to Rusek nic nie ugra
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-05-2022 01:02:08 
Nie wiem jak to działa po zwakowaniu przez emeryta, ale w pierwszej 10 WBC są takie nazwiska jak Ruiz, Wallin, Machmudow czy Sanchez. Przeciwko każdemu z nich nawet 50-letni Kłyczko nie byłby bez szans.
 Autor komentarza: Scross
Data: 18-05-2022 02:32:24 
Z tym czy Kliczko uciekł przed Tysonem to bym polemizował.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 18-05-2022 10:45:57 
SCross to jak wytłumaczyć fakt, że Kliczko wyraża chęć powrotu dopiero wtedy, gdy Fury odchodzi na emeryturę. Dla mnie sprawa jest podejrzana
 Autor komentarza: boolek
Data: 18-05-2022 11:10:24 
Może wojna bije mu na dekiel i tęskni za normalnością, jaką miał.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 18-05-2022 11:36:45 
Fury i emerytura? hmm dobre .To jest klaun On to mowi pod publiczke.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 18-05-2022 11:36:45 
Fury i emerytura? hmm dobre .To jest klaun On to mowi pod publiczke.
 Autor komentarza: Scross
Data: 18-05-2022 13:17:15 
@Ziomus
Wydaje mi się, że to najpierw Tyson uciekł przed Kłyczkiem, a teraz myślę, ze to tylko pierdolenie starego boksera żeby podgrzać atmosferę. Wiadomo, że szczęka i szybkość już nie te ale na Szpilkę pewnie wystarczyłoby i Kownackiego.
 Autor komentarza: VVD
Data: 18-05-2022 15:22:37 
Zacząć wypada od tego, że to Fury uciekł od rewanżu a bardziej od konsekwencji stosowania dopingu.

W wrześniu 2016r., media donosiły: Potwierdził się czarny scenariusz i walka rewanżowa Tysona Fury'ego i Władimira Kliczki, która miała się odbyć 29 października 2016, została odwołana po raz drugi. Oficjalnie lekarz obrońcy tytułu mistrza świata stwierdził, że Brytyjczyk "z medycznego punktu widzenia nie jest gotowy do powrotu do ringu".

Szczegółów nie zdradzono, co tylko spotęgowało spekulacje w mediach. - Z kilku źródeł wiem, że obóz Kliczki dostał list od lekarza, z którego wynika, że Fury ma problemy psychiczne, zostanie odesłany na leczenie i nie będzie dostępny przez dłuższy okres czasu - napisał Dan Rafael, ceniony ekspert ESPN.

Informacje potwierdził trener i wuj czempiona WBA, WBO i IBO wagi ciężkiej, Peter Fury. T. Fury podobno załamał się po obraźliwych komentarzach kibiców i oskarżeniach o doping. - On powtarzał wiele razy: "po co to wszystko, skoro nie jestem doceniany za to, czego dokonałem?". To wszystko wywołało w nim wiele negatywnych emocji. Stwierdził, że jeśli taki jest boks, to on nie chce tego robić - zdradził.

Czy to oznacza, że pogromca Kliczki może przedwcześnie skończyć karierę? - Nie. To raczej nie jest nic poważnego, co będzie trwało długo. On po prostu potrzebuje trochę czasu, aby zeszła z niego presja. Myślę, że wróci - dodał Fury senior.

Reasumując, jak wykryto doping, to Tyson zachorował i tak chorował mniej więcej tyle ile wyniosła by kara gdyby został ukarany przez komisję, fakty są takie - dwa razy odwoływał walkę z Ukraińcem.
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 18-05-2022 16:02:26 
Tak się nawpierdzielał tej wołowiny meksykańskiej że aż przytył do 170 kg.
Przecież on z Władimirem się bawił .
Jeśli ktoś kogoś kiedyś się bał i uciekł to Lennox Lewis przed Vitalijem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.