SULĘCKI O WALCE Z CHARLO: WSPIERAJCIE MNIE CAŁYM SERCEM

Redakcja, ES News

2022-05-17

Pod okiem Andrzeja Fonfary i Pawła Kłaka Maciej Sulęcki (30-2, 11 KO) szykuje się w USA - obecnie w kalifornijskiej sali treningowej Joe Goossena - do walki z mistrzem świata WBC wagi średniej Jermallem Charlo (32-0, 22 KO), która czeka nas 18 czerwca w Houston. Z Sulęckim rozmawiał wczoraj popularny reporter Elie Seckbach.

- Czuję się świetnie, jestem w formie. Oglądałem walkę Jermella Charlo z Brianem Castano, byłem na tej gali. Jermell był szybki i mądry, to bardzo dobry bokser. Jest najlepszy w wadze junior średniej, a jego brat Jermall rządzi w średniej - powiedział Sulęcki, pokazując przy tym Seckbachowi tatuaże na swoim ciele i tłumacząc ich patriotyczną symbolikę.

- Wspierajcie mnie całym sercem, Polak walczy o mistrzostwo świata. Jestem gotowy na wszystko, chcę być nowym mistrzem. Jermall, ty też bądź gotowy... Świetnie mi się pracuje z Andrzejem Fonfarą, znamy się kupę lat. On mnie inspiruje, to wielki wojownik (...) - dodał Polak.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku Sulęcki przegrał jednogłośnie na punkty z mistrzem WBO Demetriusem Andrade. Od tego czasu "Striczu" stoczył dwie walki, wygrywając jednogłośnie na punkty z Saszą Jengojanem (sierpień 2020 roku) i Fouadem El Massoudim (grudzień 2021 roku).

Jermall Charlo też walczył w zeszłym roku tylko raz: w czerwcu pokonał jednogłośnie na punkty Juana Maciasa Montiela.