TIM TSZYU: BĘDĘ WYWIERAŁ NA CHARLO PRESJĘ AŻ GO ZŁAMIĘ

- Złamię go i odbiorę mu jego pasy - zapowiada Tim Tszyu (21-0, 15 KO), obowiązkowy pretendent dla nowego bezdyskusyjnego mistrza świata wagi junior średniej, Jermella Charlo (35-1-1, 19 KO).

Amerykanin do trzech pasów, które dzierżył już wcześniej, dorzucił w sobotnią noc tytuł WBO kosztem Briana Castano. Ale na synu legendy rosyjsko-australijskiego boksu Charlo nie zrobił większego wrażenia.

- Jestem większy, silniejszy i wywieram dużo większą presję niż Castano. Ze mną Charlo nie pójdzie tak łatwo. Z czasem złamię go i zastopuję - odgraża się 27-latek, który pozostaje obowiązkowym challengerem do tytułu z ramienia federacji WBO.

- Chcę wielkich walk w USA, takich jak właśnie z Charlo. Teraz on ma kilka miesięcy na podjęcie decyzji. Musi ze mną walczyć, albo oddać tytuł. Ale jeśli potrzebuje partnera do tańca, to chętnie z nim zatańczę - dodał Tszyu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-05-2022 11:53:13 
Tszyu bije mocniej od Castano, ale w innych elementach bokserskiego rzemiosła nie dorasta mu do pięt. Sądzę, że dla Charlo będzie dużo łatwiejszym rywalem, niż Argentyńczyk.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-05-2022 12:16:30 
Na razie też bym myślał, że nie jest to jeszcze poziom, o którym teraz mówi. Ale Tszyu jest młody kozak i warto na niego mieć oko - za parę lat myślę, że może być nr 1, zwłaszcza w tak słabej dywizji. Chyba że pójdzie w górę, ale już nawet na super welter nie jest przesadnie duży.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 17-05-2022 13:28:54 
Ja bym zobaczył Charlo z tym niziutkim Fundorą, ale sytuacja wygląda tak że w zasadzie wszystkich topowych zawodników w tej kategorii ma PBC więc tutaj można tworzyć różne walki w dowolnej konfiguracji, ale nie zdziwię się jak pójdzie wyżej, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację w tamtej kategorii - zjeżdżający Golovkin, Charlo który ma iść wyżej czy Andrade, który wylatuje na kilka miesięcy z gry. O pas będzie z pewnością dużo łatwiej niż jeszcze kilka lat temu, a rozmiarowo tutaj też nie powinno być problemu.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 17-05-2022 13:33:29 
Chociaż Andrade i tak już poszedł chyba wyżej.
 Autor komentarza: Scross
Data: 17-05-2022 13:40:43 
Jestem fanem Tszyu. To bardzo dobry zawodnik i może być realnym zagrożeniem dla Charlo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.