WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 17 MAJA 2022

Oto kolejna garść informacji ze świata boksu zawodowego. Dziś to, co lubicie najbardziej, czyli tylko o tych największych i najmocniej bijących.

Geovany Bruzon (7-1, 6 KO) i Lenier Pero - dwóch mocnych Kubańczyków, rywalizowało o kontrakt z Alem Haymonem. Wygrał ten drugi na punkty, ale młody Bruzon pokazał się wtedy na tyle z dobrej strony, że i tak dostał kontrakt na gale z cyklu PBC. Teraz wrócił i już w pierwszej rundzie znokautował Daniela Najerę (9-8-1, 4 KO).

Gurgen Hovhannisyan (3-0, 3 KO) zaliczany był to światowej czołówki wagi super ciężkiej w boksie olimpijskim. Medali na największych imprezach nie robił, ale każdemu napsuł sporo krwi. Teraz ten dwumetrowy i ważący grubo ponad 120 kilogramów Ormianin bije się zawodowo za oceanem. Hovhannisyan znokautował w drugiej odsłonie Jesse Bryana (20-7-2, 16 KO).

Zhang Junlong (19-0, 18 KO) - były mistrz Chin w boksie olimpijskim, miał na koncie parę zwycięstw więcej, jednak wykreślono mu je wobec zarzutów o ustawianie walk. Po długiej przerwie "Dragon King" wrócił - tym razem już w Kanadzie, i zaboksował po raz pierwszy na pełnym dystansie. Po dziesięciu rundach pokonał Guillermo Casasa (10-3-1, 6 KO), a wszyscy sędziowie punktowali 99:90.

Mauricio Sulaiman - prezydent federacji WBC, potwierdził, że jest w kontakcie z Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO) i dawny król WBC przymierza się do powrotu na ring po dwóch lekcjach od Tysona Fury'ego.

Joe Joyce (13-0, 12 KO) szykuje się już do walki z Josephem Parkerem (30-2, 21 KO), którą zaplanowano na 2 lipca. W ramach dobrego podkładu Joyce sparuje między innymi ze sporo mniejszym, za to szybkim Michaelem Hunterem (20-1-2, 14 KO). Przypomnijmy, że Hunter jest już z kolei wstępnie dogadany na potyczkę z Hughie Furym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Scross
Data: 17-05-2022 13:41:48 
Joyce - Wilder, Ruiz Jr - Wilder. To bym chętnie oglądnął. Do tego jeszcze jest Hunter, który wreszcie zaczął coś walczyć, stary Pulew, Ortiz. Waga ciężka jest dosyć ciekawa, do tego dodajmy Bakole, Yoka, Hrgovic, Dubois, Zhang. no i jeszcze kulturysta i Usyk.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 17-05-2022 15:23:43 
No jest kogo zestawiać i co z tego, jak walk tak mało ... :/
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.