ŚMIERĆ PREZYDENTA ZEA. WALKA MAYWEATHERA ODWOŁANA!

2022-05-13, Redakcja, Boxingscene, Interia

Jutro na lądowisku dla śmigłowców, na szczycie mierzącego 321 metrów jednego z najwyższych hoteli na świecie - Burdż al-Arab w Dubaju - Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) miał stoczyć pokazową walkę z Donem Moore'em (18-0-1, 12 KO). Pojedynek został jednak odwołany z powodu śmierci prezydenta ZEA (Zjednoczonych Emiratów Arabskich).

Szejk Chalifa ibn Zajid Al Nahajjan - prezydent ZEA - zmarł dzisiaj w wieku 73 lat. Jego polityka skupiona na modernizacji pomogła przekształcić kraj w regionalną potęgę.

W kraju ogłoszono po śmierci prezydenta żałobę, a flagi spuszczono do połowy masztu. W ministerstwach i innych instytucjach państwowych oraz w sektorze prywatnym zawieszono pracę na okres trzech dni.

Nie wiadomo jeszcze, czy gala Mayweather vs Moore odbędzie się w późniejszym terminie, choć pojawiły się informacje o tym, że może się odbyć w przyszłym tygodniu. Na jutrzejszej gali miały wystąpić również takie gwiazdy jak były mistrz UFC Anderson Silva i byli mistrzowie świata w boksie, Badou Jack i Delfine Persoon (dokładnie rzecz biorąc mistrzyni).

Ostatnia pełnoprawna, zawodowa walka Mayweathera Juniora miała miejsce ponad cztery lata temu, gdy "Money" znokautował w sierpniu 2017 roku gwiazdora MMA Conora McGregora. 

Następnie Floyd - jeden z najlepszych bokserów wszech czasów - wystąpił w grudniu 2018 roku w Azji, błyskawicznie nokautując podczas sylwestrowej gali RIZIN w japońskiej Saitamie młodego i popularnego kickboksera, Tenshina Nasukawę.

W czerwcu 2021 roku Mayweather stoczył natomiast kolejny pokazowy pojedynek, tym razem z kontrowersyjnym youtuberem Loganem Paulem. Werdyktu nie ogłoszono, ale przeważał legendarny czempion.

<< Powrót na stronę główną <<