BIWOŁ: NIE WIEM, CZY ZDOŁAM ZEJŚĆ DO WAGI SUPER ŚREDNIEJ

2022-05-13, Redakcja, Boxingscene

Mistrz świata WBA wagi półciężkiej Dmitrij Biwoł (20-0, 11 KO) twierdził po wygranej w ostatnią sobotę walce z Saulem Alvarezem (57-2-2, 39 KO), że nie będzie miał problemów z zejściem do wagi super średniej (tam wszystkie pasy należą do Canelo) w ewentualnym rewanżu, ale dziś zmienił narrację.

- Mogę zejść do kategorii super średniej, czyli naturalnej wagi Canelo. Zresztą ja również nie ważę dużo jak na "półciężkiego". Możemy więc zrobić to nawet w wadze super średniej o jego cztery pasy mistrzowskie w stawce - mówił Biwoł w poniedziałek. Wkrótce jednak nieco zmienił zdanie.

- Możemy rozmawiać o rewanżu w limicie wagi super średniej, ale nie jestem pewien, czy na pewno dam radę uzyskać limit tej kategorii. 168 funtów... Możliwe, ale nie mam stuprocentowej pewności - oto jedna z najnowszych wypowiedzi Biwoła.

- Przed pandemią koronawirusa byłem pewien, że mogę zejść do takiej wagi. Ale za dużo jadłem i nie walczyłem, więc przybrałem na wadze - dodał Rosjanin.

W przyszłym tygodniu poznamy decyzję dotyczącą aktywowania klauzuli rewanżowej zawartej w kontrakcie na walkę Canelo vs Biwoł. Kolejną walkę Meksykanin ma stoczyć 17 września. Czy jego rywalem znowu będzie Rosjanin? To prawdopodobne, choć mówi się, że Canelo może się również zdecydować na trzeci pojedynek z Giennadijem Gołowkinem.

<< Powrót na stronę główną <<