SHAKUR STEVENSON: JESTEM GWIAZDĄ BOKSU, CHCĘ WSZYSTKICH PASÓW

- Przecież mówiłem wam, że tak to będzie wyglądać i zdominuję Valdeza. Teraz jestem gwiazdą boksu - stwierdził Shakur Stevenson (18-0, 9 KO) po pewnej wygranej nad Oscarem Valdezem (30-1, 23 KO) w unifikacji pasów WBC i WBO kategorii super piórkowej.

Sędziowie punktowali na korzyść Amerykanina 117:110 i dwukrotnie 118:109, ale gdyby się uparli, mogli dać wszystkie rundy Stevensonowi.

- Wyrazy szacunku dla Valdeza, Canelo i Eddy'ego Reynoso, ale chciałem pobić ich wszystkich. No i udało się, pokonałem całą ich ekipę. Teraz chcę pozbierać dwa pozostałe tytuły w tym limicie. Jestem gotowy na każdego. Wyrastam na gwiazdę boksu - kontynuował Stevenson, który trafił 189 razy z 580 zadanych ciosów. Liczby Valdeza to odpowiednio 110/508.

- Ten chłopak ma wielkie umiejętności techniczne, to naprawę świetny zawodnik, do tego bardzo szybki. Przegrałem dziś z lepszym od siebie, lecz nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - zapewnia Valdez.

Więcej nie usłyszeliśmy, bo konferencję prasową przerwała zadyma, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 01-05-2022 09:51:57 
Dziś odstrzelony pierwszy koks, za tydzień mam nadzieję koks - matka.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-05-2022 10:16:35 
Mądra decyzja Stevensona. Jest naturalnym super piórkowym, więc nie musi się śpieszyć do lekkiej, gdzie byłby nieduży i waciany. Najpierw załatwi pozostałych mistrzów, czyli Gutierreza i Ogawę, a potem zobaczy co dalej. Mnie marzy się jego walka z Łomaczenką i to właśnie w limicie SFeW, która dla Ukraińca też jest optymalna kategorią.
 Autor komentarza: jala57
Data: 01-05-2022 10:47:03 
To jest gosciu, ktoremu najlepiej wychodzi bicie kobiet...zasluzyl na cele w ktorej chlopcy zrobiliby mu jesien sredniowiecza..
 Autor komentarza: Marduk
Data: 01-05-2022 12:40:13 
Shakur jest obecnie 8 w rankingu p4p. Valdez był najtrudniejszy w tej dywizji. Gutiereza i Ogawę to Shakur wciągnie nosem na luzie. Wyzwań w tej wadze nie ma, ale niech pozbiera pasy, czemu nie. Młody jest i ma czas.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 01-05-2022 13:43:50 
Shakur bedzie lepszy od Mayweathera. Ma 25 lat, zdazy jeszcze atakowac inne kategorie wagowe. Pamietam jeszcze jak mial 5 walk na koncie i nie bylem zbytnio przekonany do jego osoby. Teraz widze w nim nastepce Mayweathera ale nawet lepsza wersje.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 01-05-2022 15:28:38 
Autor komentarza: Hugo Data: 01-05-2022 10:16:35
Jest naturalnym super piórkowym, więc nie musi się śpieszyć do lekkiej, gdzie byłby nieduży i waciany.

*
*
*

To nie jest ten sam pięściarz co kilka lat temu kiedy whodził na zawodowe ringi. Klepacz był nieziemski i aż na niektórych walkach oko leciało, bo było tak nudno i jednostajnie. Od Herringa jakby coś kliknęło i Shakur przestawił się na dużo lepszy boks będąc definicją "stay in a pocket" jednocześnie mając tak zajebisty footwork, że w mgnieniu oka potrafi zrobić step-back i skontrować. Podoba mi się, że stanął wreszcie twardo na nogach i tak niespodziewanie wystrzela wkładając w to całą siłę z pełnym skrętem. Szczególnie te krótkie ciosy na dół kiedy jest już blisko klinczu, a przeciwnik spodziewa się "przyklejenia" i wypuszcza powietrze, a tu dostaje odcinający oddech bodyshot. Parę razy Valdeza na to złapał i było widać, że Meksyk to oddczuł. Stevenson przestawił się mentalnie na inny boks i dzisiaj można go oglądać. Z Valdezem był pokaz tego co można zrobić w ringu w myśl zasady "now you see me, now you don't". Perfekcyjny występ.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 01-05-2022 15:32:29 
Autor komentarza: t4b4x0 Data: 01-05-2022 13:43:50
Shakur bedzie lepszy od Mayweathera.

*
*
*

Do tego tanga trzeba mieć odpowiednich przeciwników i robić show. Stevenson pod kątem show się rozkręca, przeciwników ma idąc w górę, ale potrzeba jeszcze tego ringowego smaczku, który prezentował Floyd ochylając się na milimetry i "make them miss, make them pay". Shakur to ma, ale na zupełnie innej zasadzie będąc mobilnym, a nie zostając na linach. Chociaż porównanie trafne, May to też był energiczny na nogach karabin w seriach kiedy walczył w naturalnej dla siebie wadze zanim poszedł do WW.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 01-05-2022 15:41:15 
"whodził" xD "C" mi się słabo wciska po ostatnim wypadku z kawą xD
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 01-05-2022 16:03:53 
Swoją drogą fajnie jak jest taki dobry bokserski weekend z niższymi wagami w roli głównej, bo nie ma tych wszystkich oszołomów spuszczających się nad wagą ciężką i okołobiznesowymi gadkami. Nagle okazuje się kto boks ogląda i kto się boksem interesuje. Można oglądać boks, a można oglądać tylko wagę ciężką, która jest "popem boksu".
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 01-05-2022 19:36:07 
Tomasz, zgadzam sie, ale juz teraz ma na rozkladzie swietne nazwiska, a spojrz ile ma lat i kiedy zadebiutowal (2017), 18 walk i w rekordzie Herring ( nr 3 na swiecie ), Valdez (nr 2 na swiecie ), Nakathila ( nr 9 na swiecie ) i jeszcze kilka innych nazwisk z top20. To imponujacy dorobek przy tej ilosci walk i debiucie 5 lat temu.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-05-2022 00:05:46 
Nie lubiłem dotąd Shakura Stevensona, uważając go za przereklamowanego, ale wczoraj mi zaimponował. Doskonałą walką, ale jeszcze bardziej tym, że rzucił na podłogę pasy i ruszył na pomoc matce zaatakowanej przez jakieś nadgorliwe idiotki z ochrony (ta sprawa jest aktualnie wyciszana i wręcz cenzurowana w duchu poprawności politycznej). W każdym razie jest wybitnym talentem i powinien ułożyć sobie sensowny plan na dalszą część kariery. Ma dopiero 24 lata, więc powinien najpierw posprzątać super piórkową, a konkretnie 2 pasy i 3 nazwiska tj. Kenichi Ogawa, Roger Gutierrez i Szawkatdżon Rachimow. Stać go chyba też na zdominowanie lekkiej, która wcale nie jest tak dobrze obsadzona, jak twierdzi mainstreamowa propaganda. Haney i Garcia to przereklamowane "papierowe tygrysy", które waga wkrótce i tak zmusi zmusi do pójścia wyżej, natomiast Davis, Cruz, Kambosos i Romero to poważni rywale, ale do pokonania. Największym wyzwaniem byłby Łomaczenko i liczę na to, że dojdzie do jego walki z Shakurem. Do super lekkiej ewidentnie brakuje Stevensonowi gabarytów i krzepy. Nie chciałbym, żeby powtórzyła się historia Floyda, który rzeczywistych rywali w półśredniej (np. Thurman i Brook) "nie zauważał" i ignorował, natomiast za zgodą i błogosławieństwem federacji ściągał sobie kolejnych kurdupli z niższych wag z pominięciem jakichkolwiek reguł i przepisów.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 02-05-2022 03:12:18 
czym sobie Garcia zasłużył na miano papierowego tygrysa?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.